Степанов прокоментував використання "Плаквенілу" під час лікування коронавірусу

Події

Препарат “Плаквеніл” під час лікування від коронавірусу, можна використовувати тільки в лікарнях і після призначення лікаря.

Про це 14 квітня під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Міністр зазначив, що про ефективність “Плаквенілу” в боротьбі з коронавірусом спочатку повідомили у США та інших країнах Європи. Але Україна використовує його, як експериментальний засіб і лише під наглядом лікарів.

“Цей препарат був внесений до національних наших стандартів, як експерементальний препарат. Він може використовуватися виключно під наглядом лікарів та в умовах медичного закладу. Також при використані цього препарату також чітко прописано щодо надання інформованої згоди пацієнта. Але я ще раз хочу підкреслити, ніякого самолікування такого роду лікарськими засобами бути не може”,- сказав Степанов.

Він додав. що останнім часом препарат почав зникати з аптек і через це його невдовзі продаватимуть лише за електронним рецептом та внесуть до програми “Доступні ліки”.

Нагадаємо, до України завезли першу партію лікарського засобу “Плаквеніл” (Гідроксихлорохін), якими вже понад 30 років лікують малярію, але які раптом показали ефективність під час лікування хворих на коронавірусну інфекцію. ТСН.ua з’ясував, що це за препарат та де ним вже лікували.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *