Спалах коронавірусу на Буковині: голова Сторожинецкої РДА розповів про критичну ситуацію в лікарні

Події

У Сторожинецькому районі на Буковині Чернівецькій області, де з підозрою на коронавірус померли двоє братів, лікарня працює майже на максимумі.

Про це розповів голова Сторожинецкої РДА Чернівецької області Дмитро Балінов в ТСН.19:30.

Маємо 74 госпіталізації. “Дітей госпіталізують у Чернівецьку обласну. З інших районі (сусідній Вижнецький) навпаки до нас везуть, бо у них немає інфекційного відділення. ОДА проробляє їхню лікарню, як медзаклад другої черги. Якщо ситуація, буде загострюватися. Бачимо, що буде загострюватися”, – каже чиновник.

За словами голови РДА, не всіх хворий госпіталізують. “Якщо людина має підтверджений COVID-19 їй міряють сатурацію – це рівень кисню в крові. Якщо він достатній, то не хворого не госпіталізують. Якщо низький і падає нижче межі, то тоді. Приміром, у нас сьогодні 24 госпіталізації. Не всі вони з коронавірусом, але у всіх пневмонія”, – пояснив Дмитро Балінов.

Очільник району наголосив на тому, що чимало людей не вірять у епідемію хвороби.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *