Скандал через квартиру: у Донецькій області сирота відмовляється від житла, яке отримала від міської влади

Події

У Дружківці Донецької області розгорівся скандал через квартиру для 19-річної Аліни Колонцової. Дівчина ще в п'ятирічному віці залишилась без батьків. Нині ж держава їй або мала виплатити гроші на житло, або купити його. Грошей не знайшлося, тож місто спочатку урочисто видало ключи від квартири. А потім чиновники замінили оселю на іншу. Тут Аліна і звернулась до журналістів, бо жити там, де їй пропонують, відмовляється.

Про це йдеться 15 грудня в сюжеті ТСН.19:30.

Сирота Аліна, за задумом чиновників, має мешкати у 9-поверхівці, яку у місті називають мурашником. Це малосімейка, на кожному поверсі до 20 квартир і кожна площею не більше 20 кв. м. Світла у під'їзді немає, ліфт давно не працює, а на стінах – художня творчість.

Дівчина жила в інтернаті, а згодом разом з опікункою. Як тільки виповнилося 18 років, почала самостійне доросле життя і дуже розраховувала на допомогу держави.

Влітку місцева влада обіцяла виділити Аліні 345 тисяч гривень на купівлю житла. Пояснювали, що є державна програма, за якою сироти мають право на таку компенсацію. За ці гроші, каже Аліна, могла знайти квартиру з меблями, з технікою, і навіть в більш перспективних містах, ніж Дружківка.

Але восени чиновники заявили, замість грошей Аліні буде квартира. Щоправда, оселю їй не показали. Просто видали ключі. Згодом з'ясувалось, разом з квартирою дівчина отримала і комунальний борг – близько 50 тисяч гривень.

За словами депутата Дружківської міськради Дениса Миронова, в цьому будинку квартири коштують 10-15 тисяч гривен.

Те, що стала жертвою афер, дівчина зрозуміла одразу. Місцеві депутати взялись їй допомагати.

Дружківський міський голова Володимир Григоренко пояснив ТСН, що замість грошей Аліні видали квартиру, бо цього року кошти не надійшли.

Аліна каже, що готова чекати. А також написала заяву на відмову від квартири і віддала ключі мерові. Той запропонував разом подивитись оселю. У квартирі мер роздивлявся пофарбований в жовтий колір санвузол, дешеві шпалери і лінолеум, і застерігав помічницю, щоб не ходила на аварійний балкон. Там зізнався, що на ремонт цієї малометражки за кошторисом витратили майже 200 тисяч гривень. Це більше, ніж вартість будь-якої однокімнатної квартири в Дружківці. І визнає, Аліна все зробила правильно.

Вже у своєму кабінеті Володимир Григоренко пообіцяв, що влада свою помилку спробує виправити.

“Ми тоді на 21 рік включимо її до списку, знову його подамо, якщо буде обласна програма”, – запевнив Дружківський міський голова.

Аліна ж на цьому етапі своїй перемозі радіє. І мріє, що наступного року в неї буде своя, комфортна і затишна оселя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *