Саакашвілі розповів про революційні реформи на митниці, у суді та податковій

Події

Голова Виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеїл Саакашвілі розповів, що на Україну чекає реформування на митниці, у податковій та судовій системі.

Які зміни відбудуться, Саакашвілі розповів ефірі Сніданку з 1+1.

“По-перше, важливо, щоб українці, які перетинають кордон, не стикалися з корупцією. У Грузії ми створили найкращу митницю згідно всіх міжнародних організацій. Є можливість таку ж створити в Україні”, – наголосив він.

Голова комітету Національної ради реформ зауважує, що радикально слід змінювати судову реформу. “В Україні немає справедливості, бо немає справедливих судів. Там треба радикально все змінювати. Протягом кількох тижнів при презентуємо концепцію, як радикально змінити українську судову систему”, – каже Саакашвілі.

Крім того, відбудуться зміни і у податковій сфері. “Перша пропозиція – скасувати корупційний податок на прибуток і ввести податок на виведений капітал. Ще одна пропозиція — це питання процесуальних угод між прокуратурою і тими людьми, які вкрали гроші в державі, – повернути гроші державі в обмін на домовленості не сидіти у в'язниці. Такими методами в Грузії повернули два мільярди доларів”, – зауважив голова комітету.

Саакашвілі також обмовився про те, що “голови полетять”. Утім, чиї голови і хто може втратити посаду, він не сказав.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський увечері 7 травня призначив ексрезидента Грузії та керівника Одеської області Міхеіла Саакашвілі головою виконавчого комітету реформ. Про це йдеться в указі “Питання Національної ради реформи і Виконавчого комітету реформ”, який глава держави підписав 7 травня. 

Перемовини Міхеіла Саакашвілі з депутатами тривали кілька тижнів. Так, 22 квітня у “Слузі народу” повідомили, що Міхеіла Саакашвілі можуть призначити віцепрем’єром із питань реформ. Сам Саакашвілі підтвердив, що отримав пропозицію від президента України Володимира Зеленського увійти до складу Кабміну. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *