Робота на карантині: що і як змінилося на українському ринку праці 2020 року

Події

Попри пандемію коронавірусу і карантин, якими відзначився 2020 рік, ринок праці показав позитивну динаміку щодо попиту фахівців.

Що відбувалося на ринку праці в році, що минає, досліджували експерти grc.ua.

Так, згідно з дослідженням, у 2020 році найбільша кількість вакансій з'являлося для фахівців з продажу, IT, маркетингу, PR-у, адмінперсоналу. При цьому “Продажі” посунули на друге місце “IT”, наростивши собі 10% вакансій, у порівнянні з 2019 роком. Попит на IT-фахівців збільшився на ринку праці на 4%. У минулому році вакансій по цій сфері було 15% від загальної кількості.

“Варто зазначити, що, незважаючи на важкий пандемічний рік, кількість вакансій з інших сфер збільшилася на 1-2%. На рівні минулого року залишився тільки “Адміністративний персонал”. Тому можна зробити висновок, що ринок праці показує позитивну динаміку щодо попиту фахівців”, – повідомили в grc.ua.

Водночас дуже низький попит (менше 1%) мали представники сфери:

“Інсталяції і сервіс” (фахівці з налаштування техніки, менеджери сервісу, сервісні інженери);
“Державної служби” (архіваріуси, асистенти, бібліотекарі);
“Видобування сировини” (машиністи, електромонтажники, маркшейдери).

Що стосується досвіду роботи, то у 2020 році більше половини роботодавців (52%) шукають фахівців з мінімальним досвідом роботи – від 1 до 3 років, і тільки 3% зазначають, що хотіли б взяти на роботу людину, яка має досвід більше 6 років. Без досвіду роботи готові взяти 20% роботодавців.

Щодо типу зайнятості, то майже всі роботодавці (95%) шукають фахівців на повну зайнятість. Тут попит і пропозиція збігаються, тому що майже 80% українців шукають саме такий тип зайнятості. І лише 13% претендентів готові мати часткову зайнятість на роботі, однак попит набагато менше – лише 4% роботодавців хотіли б найняти кандидата на часткову зайнятість.

Найактивнішим за кількістю розміщених вакансій є місто Київ (55%). Друге і третє місця займають Дніпропетровська та Харківська області (по 7%). За розміщеним резюме ситуація схожа. У трійці – Київ (51%), Дніпропетровська та Харківська області.

“…Жодна з галузей не показала зменшення активностей на ринку. Серед претендентів активними у 2020 році, як і в минулому році, були початківці фахівці. Крім того, збільшилася частка присутності на ринку фахівців сфери продажів. Однак, на відміну від позитивної динаміки минулого року, суттєво зменшилася кількість розробників, тестувальників ПЗ, маркетологів, PR-менеджерів, журналістів. У питаннях зарплатної політики слід відзначити тенденцію зниження зарплатних очікувань. Більша кількість претендентів готові працювати за меншу зарплату, ніж минулого року. У порівнянні з 2019 роком кількість таких кандидатів збільшилася на 23%”, – такі підсумки зробили експерти grc.ua та додали, що основним фактором розвитку ринку праці у 2021 році буде поступове повільне відновлення робочих процесів в тих галузях, де це можливо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *