Річниця найстрашнішої аварії ХХ століття: 34 роки тому у Чорнобилі вибухнув ядерний реактор

Події

26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції сталися два вибухи та пожежа з незбагненними наслідками для всього світу. У ліквідації аварії взяли участь сотні тисяч людей, а точна кількість постраждалих від трагедії невідома і досі.

Перші ліквідатори, які по тривозі прибули на охоплену полум’ям Чорнобильську станцію, взялися приборкувати атом практично голими руками: без спеціального захисного одягу чи протигазів. Від опромінення, отриманого в ті години, загинуло понад три десятки людей.

Щоб зменшити викиди радіації зі зруйнованого реактора, його з гелікоптерів закидали мішками з піском та свинцем. Загалом у ліквідації аварії взяли участь більше 600 тисяч людей. Точна кількість жертв та постраждалих невідома і досі. 

Внаслідок вибуху на ЧАЕС утворилася величезна радіоактивна хмара, яка поширилася далеко за межі України. Більше половини викинутих в повітря небезпечних речовин осіли на території Білорусі.

Відселяти людей із зони зараження почали лише через добу після аварії. Вони покидали власні домівки із мінімальною кількістю речей та документів. Їм обіцяли – це ненадовго, виявилося – назавжди. Люди, яким тоді довелось евакуйовуватись, вже кілька років поспіль проводять акцію пам’яті і оживляють покинуту Прип’ять.

Загалом із зони навколо станції виїхало майже чверть мільйона людей. Десятки населених пунктів назавжди зникли з карти України. Навколо зруйнованої ЧАЕС – утворилася мертва зона. Там живуть лише дикі тварини та поодинокі самосели. Ця зона простяглася на площу у кілька тисяч квадратних кілометрів – на цій території могли б легко розміститися три таких мегаполіси як Київ.

Сьогодні Чорнобильська зона нестримно вабить до себе туристів та сталкерів. Однак через спалах коронавірусу Зона відчуження закрита на карантин, тому ми пропонуємо вам віртуальну екскурсію Прип’яттю та ЧАЕС.

Ми побували там 2018-го року й побачили серце атомного реактора, а також дізналися, на які кнопки натискали співробітники станції в момент вибуху. Пропонуємо і вам подивитися, як все виглядає зсередини.

Також в березні минулого року ми з’їздили до Прип’яті. Пройдіться разом з нами і нашим гідом вулицями цього покинутого міста. Ви побачите знамените колесо огляду, готель “Полісся” та інші знакові місця.

Нагадаємо, до Міжнародного дня пам’яті про чорнобильську катастрофу, 26 квітня, канал “1+1” підготував спецпрограмування та покаже два телевізійні проекти про українську трагедію, яка сколихнула весь світ.

У спеціальному випуску тревел-документаліст вперше покаже глядачу, що останні роки відбувається в Чорнобильській зоні відчуження. Антон Птушкін здійснить поїздку до міста Прип’ять та зафільмує сучасний його стан, виміряє рівень радіації у різних місцях зони відчуження та розповість, чи дійсно сьогодні безпечно у Чорнобилі. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *