Рятувальники продовжують гасити осередки вогню у Чорнобильській зоні

Події

У Чорнобильській зоні рятувальники продовжують локалізовувати два осередки пожеж. Про це повідомили у Державній службі України з надзвичайних ситуацій.

“Станом на 7:00 27 квітня у Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення підрозділами ДСНС надається допомога ДАЗВ у гасінні пожеж на території Луб’янського, Паришівського, Дитятківського та Денисовицького лісництв.
Основні зусилля спрямовані на локалізацію 2 осередків (с. Крива Гора та с. Рудьки – с. Буряківка) тління пеньків, залишків деревини та торф’янику в осередках пройдених вогнем”, – йдеться у повідомленні.

Для облаштування протипожежних розривів залучено важку інженерну техніку ДСНС та додатково 5 шляхопрокладачів Збройних сил України. Інженерною технікою створено 998 км мінералізованих смуг.

До гасіння залучено 1 тис. 59 осіб та 234 од. техніки, з них від ДСНС 1 тис. 29 чоловік особового складу та 221 од. техніки. Авіацією ДСНС з початку робіт здійснено 2 тис. 230 скидів води – 5 тис. 130 тонн.

Нагадаємо, 26 квітня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що всі осередки загорянь у Зоні відчуження Чорнобильської АЕС загасили.

4 квітня в Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення поблизу с. Володимирівка Котовського лісництва виникла верхова лісова пожежа на площі 20 га. До гасіння залучили авіацію. 6 квітня поліція відкрила кримінальне провадження через пожежу в Чорнобильській зоні. Журналісти ТСН, які побували на місці згарища, кажуть, що вогнем знищено не лише ліси, а й 12 віддалених сіл, цвинтарі. Від пожежі загинули та постраждали сотні тварин. Збитки сягають десятків мільйонів гривень, проте точна площа вигорання ще невідома.

Пожежу в Чорнобильській зоні, яка тривала 10 днів поспіль, 14 квітня вдалося загасити, після того два дні спостерігалось лише тління пеньків та деревини. Рятувальникам дуже допоміг дощ. Але через сильний вітер 16 квітня у Чорнобильській зоні знову почалася пожежа, яку досі намагаються загасити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *