Рятівний дощ: у Житомирській області вдалося локалізувати лісові пожежі

Події

Завдяки довгоочікуваній зливі у Житомирській області рятувальникам вдалося локалізувати лісові пожежі, йдеться в ТСН.Ранок.

Залишається ще один осередок займання неподалік села Лучанки – там горять болота, але поширитися пожежі  не дають рятувальники.

Нарешті на Півночі Житомирщини пішов дощ, поки короткочасний, але усе  ж  рятівний. І місцеві жителі  і рятувальники сподіваються, що лише  зливи зможуть  зупинити лісові пожежі, які  спалахують тут одна за одною.

«Страшно було, задихалися.  А що ж  це у лісі, деревяні  хати  запросто  могли  згоріть, десь км 4-5 від  нас горіло, але вітер  з  Білорусії, важко  дихать  було», – каже   житель с. Дубовий Гай Микола Рушелюк

Вогонь гасили і місцеві, і майже тисяча рятувальників та лісівників, залучали також  авіацію. Наразі  усі осередки загоряння локалізовані, але неподалік села Лучанки досі  палають  болота. «Постійно  відбувається чергування лісової  охорони.   Починає  диміти, бо  вітер  десь піддуває, то  тушимо, присипаємо землею  і  ходимо  чергуємо», – каже місцевий лісник.

Чому  знову зайнявся ліс розслідує поліція. Проте лісівники вже з'ясували, що в одному  з осередків – біля села Дубовий Гай запалало через  підпал очерету на болоті. Зловмисників наразі шукають. 

Нагадаємо, що ліс запалав одразу в двох районах Житомирщини –  Овруцькому та Лугинському. Полум'я швидко підійшло впритул до селищ. Неподалік села Дубовий Гай горіло 80  га лісу,  біля сіл  Норинці та  Лучанки – по 30 га.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *