Путін дав велику щорічну пресконференцію: що говорив про Україну

Події

У четвер, 17 грудня, президент Росії Володимир Путін провів велику підсумкову пресконференцію. Через пандемію коронавірусу вперше спілкування з журналістами відбувалося в онлайн-форматі і тривало понад чотири години.

ТСН.ua зібрав заяви російського лідера щодо відносин між країнами, ситуації на Донбасі, Мінські угоди, а також постачання води до окупованого Криму.

Врегулювання на Донбасі неминуче, Росія буде нарощувати підтримку

Президент Росії Володимир Путін заявив, що врегулювання військового конфлікту на Донбасі неминуче, але на сьогодні не ясно, коли це станеться, звинувативши Україну в небажанні припинення війни на Донбасі. У той же час Російська Федерація продовжить нарощувати підтримку окремих районів Донецької та Луганської областей України.

За його словами, після нормандського саміту в Парижі вдалося домогтися припинення вогню та обміну полоненими. Але досі нічого не розблоковано у соціальній та економічній сферах, а також в рамках політичного врегулювання.

“На мій погляд, врегулювання неминуче. Питання тільки коли? Це значною мірою залежить від сьогоднішної української влади. Ну а ми, Росія підтримувала Донбас, так і буде підтримувати. Ми навіть будемо нарощувати нашу підтримку Донбасу. Це стосується підтримки виробництва, вирішення питань соціального та інфраструктурного характеру. Будемо рухатися в цьому напрямі”, – додав Путін.

Мінські угоди переглянути не вдасться

Спроби української сторони домогтися перегляду Мінських угод навряд чи увінчаються успіхом. За словами Путіна, Києву слід поважати думку “представників Донбасу”.

“Хочу звернути увагу на те, що Мінські угоди підтверджені відповідною резолюцією Радбезу ООН, а значить набули чинності міжнародного закону. Тому в односторонньому порядку нічого переглянути не вдасться. Потрібно з повагою ставитися до іншої сторони, яка підписала цей документ, а саме до представників Донбасу”, – додав Путін.

Відносини з Росією: нічого не виходить

Розвиток відносин між Росією і Україною залежить від української влади, якій, на думку російського президента, “бракує політичної мужності”.

“Усі попередні голови і чинний, Володимир Зеленський, приходили з гаслом об'єднання країни і вибудовування відносин із Росією. Але нічого не виходить у них. Вони спираються на більшість, коли йдуть у владу, а коли приходять – озираються на вкрай націоналістичні сили. І процес завмирає. Бракує політичної мужності”, – висловився Путін.

Москва не буде економити на питанні водопостачання у анексованому Криму

Путін заявив, що в окупованому Криму достатньо власних запасів прісної води. За його словами, наразі проблеми з водопостачанням на Кримському півострові пов'язані з тим, що раніше там не дбали про інфраструктуру.

“Судячи з усього, запасів хорошої прісної води в Криму власних достатньо. Просто цим і в радянський час, тим більше в часи, коли Крим входив до складу України, не займалися. Сьогодні ці роботи ведуться широко, одним з напрямів було опріснення. Думаю, це буде точково. Для широкого застосування це неефективно”, – зазначив Путін.

Він зауважує, що в прилеглій до Криму акваторії Азовського моря під землею можуть бути великі запаси прісної води. Він запевнив, що Москва не буде економити на питанні водопостачання, та пообіцяв вирішити цю проблему.

Відповідальність за окупацію Криму

Глава Кремля обурився через введення західних санкцій, пов'язаних з окупацією українського півострова, зауваживши, що у прийнятті своїх рішеннях керується завжди інтересами Росії.

“У Криму люди прийшли на референдум, проголосували, а вам не подобається. Хочу нагадати, що демократія — це влада народу. Вводяться санкції проти кримчан. За що? Якщо це анексія, то вони не винні ні в чому, за що їх карати?”, — заявив Путін. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *