Пріоритет для пацієнтів із критичним станом: уряд запровадив додаткові критерії виклику швидкої

Події

Кабінет міністрів 16 грудня ухвалив рішення про запровадження додаткових критеріїв виклику швидкої за пріоритетністю надання медичної допомоги.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

“Вдосконалюємо роботу екстреної медичної допомоги. Уряд підтримав рішення про запровадження додаткових критеріїв виклику швидкої за пріоритетністю надання медичної допомоги. Залежно від стану пацієнта звернення до швидкої розділятимуться на критичні, екстрені, неекстрені та непрофільні”, – написав він у своєму телеграм-каналі.

Очільник Кабміну додав, що до пацієнтів із критичним станом медична бригада має приїхати за 10 хвилин. “Це дасть можливість знизити рівень смертності, адже встановлюється пріоритет для пацієнтів із критичним станом. Норматив прибуття медичних бригад у такому випадку має становити 10 хвилин із моменту надходження звернення до диспетчера”, – додав Шмигаль.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у 70% викликів швидка прибуває із запізненням. Швидка допомога повинна прибувати на термінові виклики в місті протягом 10 хвилин, а на не екстрені – протягом 20. Але, порівняно з іншими роками, у 2020-му завантаженість медиків екстреної допомоги значно зросла. Одна з причин – коронавірус. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *