Прем'єр-міністр розповів про стратегію виходу України з карантину

Події

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що починаючи від 12 травня планують ввести пом'якшення та запустити середній та малий бізнес.

Про це він розповів в інтерв'ю РБК-Україна, яке було опубліковане 22 квітня.

За словами Шмигаля, середній і малий бізнес виводитимуть з карантину, адже він забезпечує роботою багатьох українців.

“Давайте визначимося зразу, якщо говорити з точки зору економіки, карантин в нас стосується шести сфер. Ключова – це громадський транспорт та пасажирські перевезення. Весь вантажний транспорт у нас задіяний, як і товарообіг, як і загалом працюють основні галузі економіки. Працюють всі заводи, всі фабрики, ми ніде виробництво не зупиняли. Обмежені туризм, громадське харчування, пасажирський транспорт, сфера побутових послуг та роздрібна торгівля непродовольчими товарами. Це ті сфери, які обмежені”, – зазначив Шмигаль

Він додав, що без споживання решта економіки поступово буде охолоджуватись і відчує на собі цей вплив.

“Тому давайте знову повернемося до того, що найбільше постраждав малий та середній бізнес, який якраз працює в цих шістьох галузях, – зазначив він. – З точки зору економіки це невеликі сектори, але вагомі з точки зору кількості робочих місць. На сьогодні в нас офіційно зареєстровано понад 400 тисяч безробітних. Однак розрахунково ми виводимо більше ніж 2 мільйони людей, які або втратили роботу, або знаходяться у тимчасових вимушених відпустках, або це так зване приховане безробіття”.

Нагадаємо, міністр охорони здоров’я Максим Степанов анонсував подовження карантину в Україні до 12 травня. Цю постанову Кабмін розгляне на найближчому засіданні. Зазначається, що будуть також розглянуті і пом’якшення вже від 24 квітня – наприклад, дозвіл на прогулянки у парках, відкриття музеїв та бібліотек – за умови дотримання заходів безпеки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *