Пожежі у Чорнобильській зоні та Житомирській області: відкритого вогню немає, лише тління

Події

Станом на 4 травня у Чорнобильській зоні на території Київської області та у Житомирській області у лісових масивах на території Овруцького, Лугинського та Олевського районів рятувальники продовжують гасити окремі осередки тління.

Про це повідомляє ДСНС.

Так, у лісових масивах Зони відчуження станом на 7:00 4 травня триває гасіння окремих осередків тління торф’яників в осередках пройдених вогнем. До гасіння залучено 210 рятувальників та 72 одиниці техніки.

У Житомирській області підрозділами ДСНС надається допомога працівникам лісових господарств у гасінні окремих осередків тління лісової підстилки, пеньків та деревини. Усього до гасіння пожеж на території Житомирської області залучено 207 осіб та 52 одиниці техніки. Зазначається, що 3 травня поблизу с. Першотравневе, с. Дубовий Гай та с. Лучанки Овруцького району було ліквідовано 3 осередки загорання лісової підстилки.

Нагадаємо, 17 квітня у Житомирській області зафіксували масштабні пожежі. Горіли ліси та сіла. Найбільшої шкоди завдано селам Нижня Рудня, Острови, Магдин та Личмани Овруцького району. Як відомо, однією з причин лісових пожеж є діяльність людей, які після прибирання на цвинтарі села Першотравневе підпалили сміття, внаслідок чого вогонь перекинувся на дерева, а згодом розповсюдився і на інші сусідні населені пункти. 

26 квітня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що всі осередки загорянь у Зоні відчуження Чорнобильської АЕС загасили. 4 квітня в Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення поблизу с. Володимирівка Котовського лісництва виникла верхова лісова пожежа на площі 20 га. До гасіння залучили авіацію. 6 квітня поліція відкрила кримінальне провадження через пожежу в Чорнобильській зоні. Журналісти ТСН, які побували на місці згарища, кажуть, що вогнем знищено не лише ліси, а й 12 віддалених сіл, цвинтарі. Від пожежі загинули та постраждали сотні тварин. Збитки сягають десятків мільйонів гривень, проте точна площа вигорання ще невідома.

Пожежу в Чорнобильській зоні, яка тривала 10 днів поспіль, 14 квітня вдалося загасити, після того два дні спостерігалось лише тління пеньків та деревини. Рятувальникам дуже допоміг дощ. Але через сильний вітер 16 квітня у Чорнобильській зоні знову почалася пожежа, яку досі намагаються загасити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *