Пожежі у ЧАЕС: в заповіднику підрахували, скільки вигоріло території та коли відновиться природа

Події

Жоден критичний об`єкт в Чорнобильській зоні, унаслідок пожеж які почалися ще 4 квітня, не постраждав. Водночас, вигоріло понад 11 гектарів території, а це 5% Чорнобильського заповідника. Найбільше постраждали малі ссавці та птахи.

Про це розповіли голова Державного агентства з управління Зоною відчуження Сергій Калашник та директор Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника Олександр Галущенко.

Згідно з інформацією, гасіння пожеж ускладнювалося частою зміною напрямку вітру, а також відсутністю протипожежних доріг у важкодоступних місцях, куди не могла заїхати техніка, а також протипожежних розривів. У таких випадках залучали авіацію.

Однак, як повідомив Олександр Галущенко, вогонь, за попередніми оцінками, пошкодив 11,5 тис. га південно-західної частини заповідника, це близько 5% його території. Як йдеться в сюжеті ТСН.19:30, директор заповідника вважає, що на відновлення природи в Чорнобильській зоні після пожеж знадобиться щонайменше три місяці.  

Найбільше, каже Галущенко, постраждали малі ссавці та птахи. Коням Пржевальського та інших копитними від полум'я вдалося втекти. Проте підрахувувати збитки візьмуться лише після приборкання полум'я.

Вранці 24 квітня вдалося локалізували пожежу на території Дитятківського лісництва. Тепер основні сили кинуті на гасіння залишків деревини і торфовищ у селах Крива Гора, Рудьки і Буряківка. До робіт залучено понад тисяча пожежників. За даними ДСНС, радіаційний фон у Києві й Київській та Житомирській області не перевищено.

“На сьогоднішній ранок, 24 квітня, в зоні відчуження локалізовано осередок пожежі у Дитятківському лісництві поблизу селища Росоха. На двох осередках інших поблизу Крива Гора та Буряківка продовжуємо працювати по периметру та всередині де є можливість”, – прокоментував директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації Володимир Демчук.

Нагадаємо, через сильний вітер 16 квітня у Чорнобильській зоні знову почалася пожежа. Пожежу в Чорнобильській зоні, яка тривала 10 днів поспіль, 14 квітня вдалося згасити, після того два дні спостерігалось лише тління пеньків та деревини. Рятувальникам дуже допоміг дощ. 

4 квітня в Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення поблизу с. Володимирівка Котовського лісництва виникла верхова лісова пожежа на площі 20 га. До гасіння залучили авіацію. 6 квітня поліція відкрила кримінальне провадження через пожежу в Чорнобильській зоні. Журналісти ТСН, які побували на місці згарища, кажуть, що вогнем знищено не лише ліси, а й 12 віддалених сіл, цвинтарі. Від пожежі загинули та постраждали сотні тварин. Збитки сягають десятків мільйонів гривень, проте точна площа вигорання ще невідома. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *