Пожежа в Чорнобильській зоні: вигоріли ліси, території 12 сіл, вогонь перекинувся на інший берег Прип'яті

Події

У Чорнобильській зоні вже понад тиждень вирує масштабна пожежа, яка знищує все на своєму шляху – вигоріли ліси, болота, згоріли території щонайменше 12 колишніх сіл, старі цвинтарі. Нині ж вогонь уже перекинувся на інший берег Прип’яті.

“Пожежа у зоні відчуження перебралась на лівий берег Прип’яті. Просто зараз вогонь підбирається до села Кошівка. Державне агентство України з управління зоною відчуження, ДСНС України, поліція Київської області поясніть людям, як вогонь міг перекинутись на інший бік річки, ширина якої у середній течії становить 50-70 метрів? Що це, як не навмисний підпал?!”, – написала у Facebook Наталія Дегтяренко із пресслужби “Енергоатому”.

Уже згоріли території колишніх сіл Лелів, Копачі, Поліське, Грезля, Рудня-Грезлянська, Ковшилівка, Варовичі, Буда-Варовичі, Мартиновичі, Смарагдовий, Волхов, Чистогалівка. Знову згоріла територія Рудого лісу, закрите військове місто Чорнобиль-2, від пожежі постраждало місто Чорнобиль. Горить за кілька кілометрів від спецпідприємства “Вектор”.

“Припиніть нарешті брехати! Що ви нібито контролюєте ситуацію. Про яке “горіння трав’яного настилу, очерету та лісової підстилки окремими осередками” ви торочите?! Наразі ситуація неконтрольована – вона критична. Від щирого серця дякую! Пожежникам і рятувальникам! Дякую так само, як у 1986 році!”, – зазначила Дегтяренко.Увага! На відео присутня ненормативна лексика:Раніше сьогодні, 12 квітня, в ДСНС повідомили, що в Чорнобильській зоні пожежею охоплені території трьох лісництв – Корогодського, Котовського та Денисовецького.

“Спостерігається горіння трав’яного настилу та лісової підстилки окремими осередками. До гасіння пожеж залучено 362 особи та 85 одиниць техніки, з них від ДСНС 303 особи особового складу та 60 одиниць техніки (зокрема, три літаки АН-32П та три гелікоптери ДСНС, якими 12 квітня здійснено 58 скидів – 146 тонн води)”.

У ДСНС запевнили, що радіаційний фон по Києву та Київській області перебуває в межах норми та не перевищує природних фонових значень: Київ – 0,013 мР/год, Київська область – в межах 0,011 мР/год при допустимому фоні 0,05 мР/год.

У зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення рівні потужності еквівалентної дози гамма випромінювання не змінилися: Чорнобиль – 0,020 мР/год, на КДП “Дитятки” 0,01 мР/год при контрольно допустимому рівні до 0,055 мР/год.

Зазначимо, що причиною пожежі вважають підпал. Правоохоронці навіть мають двох підозрюваних.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *