Пожежа у Чорнобильській зоні: вітер змінює курс на Київ

Події

Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ) оприлюднив мапу з переміщенням потенційно забруднених повітряних мас внаслідок пожеж у Зоні відчуження на 13-14 квітня.

Про це центр повідомляє на своєму офіційному сайті.

Зазначається, що рух потенційно забруднених повітряних має мінливий характер. “За прогнозними розрахунками на 13.04.2020, траєкторії руху потенційно забруднених повітряних мас переважно будуть направлені у північно-східному напрямку, проте, вони мають мінливий характер”, – йдеться у повідомленні.

Згідно з цим прогнозом, на мапі видно, що 14 квітня повітря від Чорнобильської зони, яка палає, буде направлятися у бік Києва.

Нагадаємо, 4 квітня в Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення поблизу с. Володимирівка Котовського лісництва виникла верхова лісова пожежа на площі 20 га. До гасіння залучили авіацію. 6 квітня поліція відкрила кримінальне провадження через пожежу в Чорнобильській зоні. Станом на 14 квітня пожежа у Чорнобильській зоні триває вже десятий день поспіль і вона стає все більш масштабною та загрозливою, оскілки вогонь вже впритул підібрався до сховища радіаційних відходів “Підлісний”, що поряд із ЧАЕС. 

У ДСНС повідомили, що вогонь знищив вже понад 200 га лісу. Журналісти ТСН, які побували на місці згарища, кажуть, що вогнем знищено не лише ліси, а й 12 віддалених сіл, цвинтарі. Від пожежі загинули та постраждали сотні тварин. Збитки сягають десятків мільйонів гривень, проте точна площа вигорання ще невідома.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *