Порятунок в умовах коронавірусу: як правильно та безпечно допомагати тим, кому стало зле на вулиці чи вдома

Події

В умовах загрози нового коронавірусу COVID-19 інструктори з надання першої невідкладної допомоги розробили нові рекомендації. Перш за все, потрібно впевнитися, що вашому здоров'ю нічого не загрожує, а вже потім надавати допомогу із дотриманням рекомендацій, яких саме, в сюжеті ТСН.19:30.

Інструктор з першої допомоги Леонід Федоровський, який спочатку рятував життя під час Майдану, а потім готував бойових медиків для фронту, зараз збирає групи до чотирьох осіб, щоб нагадати те, що розповідали на індивідуальних тренінгах, бойових вишколах та на курсах, найперше – це власна безпека.

Перше правило

Передусім, слід оглянути місце події, упевнитися, чи вам ніщо не загрожує, гучно запитати у людини, що лежить, чи потрібна їй насправді ваша допомога.

“Ми маємо повне право не надавати допомогу людині, якщо ж загроза в моїй особистій безпеці, зважаючи на сьогоднішню ситуацію, ми можемо сказати, що ця небезпека є за замовчуванням”, – каже Леонід.

Аби допомогти незнайомцю потрібно щонайменше три захисних аксесуари, зокрема, рукавички, окуляри, принаймні сонячні, і захисна маска. Якщо немає хоч одного з компонентів, слід викликати “швидку” за номером 103.

Під час розмови із диспетчером відповіді на питання мають бути чіткими і по суті: що саме трапилося з людиною, її орієнтовний вік, чи є критична кровотеча чи відсутність дихання. Також потрібно назвати точну адресу.

“Чим детальніше ви розповісте оператору “швидкої” про стан людини, тим швидше буде ухвалене правильне рішення про приїзд медиків”, – пояснює інструктор Євген.

Правило друге 

В умовах коронавірусу в жодному разі не можна робити штучного дихання. Якщо людина не дихає і потребує серцево-легеневої реанімації, знайдіть центр грудної клітини і ритмічно качайте, поки вас не змінять лікарі, інші люди або ж ви остаточно не втратите сили.

Якщо є кровотеча, її треба зупинити. Для цього якомога сильніше натисніть на рану. Але і тут є правило, головне – це уникнути контакту з кров'ю.

“Використовуємо будь-яку тканину, і прямо в те місце, з якого ллється кров, починаємо дуже сильно тиснути”, – наголошує інструктор Леонід.

І на вулиці, і вдома не лишайтеся з постраждалим наодинці. Кличте інших на допомогу і не зачиняйте двері. Не давайте на власний розсуд ліків і не робіть ін'єкцій. 

Наталя Нагорна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *