"Похабно і незаконно винесли ухвалу": генерал Назаров, причетний до збиття літака Іл-76, подав касаційну скаргу

Події

Виконання вироку стосовно генерала Віктора Назарова, якого звинувачують у службовій халатності, що призвела до гибелі 49 людей, відкладається. Він подав касаційну скаргу.

Про це повідомляє Суспільне. Дніпро з посиланням на слова адвоката генерала Михайла Турика.

 За його словами, в касації вони вимагають скасувати рішення суду першої інстанції, бо вважають, що не можна покладати провину за те, що сталося, на одну людину.

“Ми, фактично, подали те, що і в апеляції. Оскільки, на нашу думку, похабно винесли цю ухвалу і незаконно. Фактично, те, що ми вимагали в апеляційному судді, так воно і залишилося”, — сказав Михайло Турик.

Нагадаємо, що 14 червня 2014 року поблизу Луганська терористи збили військово-транспортний літак ІЛ-76, на борту якого перебували 40 десантників 25-ї окремої-повітряно-десантної бригади та 9 членів екіпажу. Усі вони загинули. Рідні загиблих звинувачують у трагедії генерала Віктора Назарова, якого попереджали, що біля Луганського аеропорту перебувають бойовики з озброєнням, але генерал не взяв це до уваги і наказав здійснити рейс.

У 2017 році Павлоградський міськрайонний суд визнав генерала винним у службовій недбалості та засудив його до 7 років позбавлення волі. Того ж року він подав апеляційну скаргу. У грудні цього року Дніпровський апеляційний суд відхилив апеляцію.

“Я, наприклад, не розумію, що можна взагалі оскаржувати. Тому що у касаційної інстанції немає права давати оцінку доказам — це згідно з законом. Процесуальних порушень, на мій погляд, там взагалі жодних немає. А стосовно оцінки доказів — касаційна інстанція немає права туди включатися. Можливо, буде прийнято просто рішення відправити до суду першої інстанції і ця справа знову слухатиметься кілька років”, — сказав адвокат сімей загиблих Віталій Погосян.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *