Подарунки на Новий рік колегам, рідним та знайомим: експерт з етикету порадив, що обирати, щоб не образити

Події

Дарувати на Новий рік парфуми колезі, а сковорідку дружині в жодному разі не можна. Як кажуть експерти з етикету, такі подарунки можуть не тільки не потішити адресата, а й навіть образити його.

Про це йдеться 26 грудня в сюжеті ТСН.19:30.

Роман Петюр – експерт з етикету, особливості якого викладає майбутнім дипломатам. ТСН він зголосився розповісти, як презентом не зіпсувати свою репутацію: “Краще не дарувати речі, які можуть бути сприйняті неоднозначно. Якщо мова йде про ділові стосунки, то категорично треба уникати речей занадто інтимного характеру, навіть парфуми в діловому етикеті краще уникати”.

За його словами, не варто дарувати й занадто дорогі речі. Це можуть сприйняти як хабар, або ж відчувати себе в майбутньому зобов'язаним за такий презент. І в такому разі від подарунка можуть навіть відмовитися.

“Основне значення подарунку – це вияв уваги, вияв поваги і тому символічне значення подарунку має бути на першому місці”, – каже експерт з етикету.

До традиційних табу на гострі предмети, хустки та порожні гаманці Роман додає годинники – вони можуть нагадувати про плинність часу. Не радить дарувати також блокноти та щоденники, бо вони мають усі шанси стати просто черговими речами, які припадатимуть пилом.

Тому варто приносити в дар якісь символічні речі, з власною історією. Вдалим прикладом може бути крафтовий виріб.

Завжди доречним подарунком також вважають їжу, наприклад, шоколад і вироби з нього.

Пам'ятайте про ігри. Їх можна дарувати не лише дітям, а й дорослим.

Близькій людині можна піднести одяг.

Але що б ви не обрали на подарунок, наостанок не забудьте його красиво загорнути. Цього теж вимагає етикет.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *