Переобрання мера Харкова може затягнутись на роки – Айвазовська

Події

У Харкові після смерті Геннадія Кернеса за законом повноваження міського голови відтепер здійснює секретар відповідної міської ради, а от нового очільника місто може отримати лише через роки.

Про це заявила голова правління Громадянської мережі “ОПОРА” Ольга Айвазовська. 

“Оголошення позачергових виборів – питання, яке лежить у площині відповідальності парламенту та може бути розтягнуте в часі на роки, що демонструвала неодноразова практика. Тож, поки функції міського голови є кому виконувати і є консенсус місцевих еліт щодо цього, не факт, що вибори міського голови Харкова відбудуться найближчим часом”, – зазначила вона.

Айвазовська роз'яснила, що не пізніш як на п'ятнадцятий день після смерті міського голови особа, яка на цей час здійснює повноваження міського голови, звертається до Верховної Ради України з клопотанням щодо призначення позачергових виборів. А далі це клопотання розглядається Верховною Радою України не пізніше ніж у дев’яностоденний строк з дня дострокового припинення повноважень відповідного голови. “На практиці, відсутня відповідальність колегіального органу парламенту за непризначення дати і подекуди процедура не була виконана роками”, – додала вона.

Тож поки містом керуватиме секретар міськради Юрій Терехов.

Нагадаємо, що сьогодні, 17 грудня, вночі помер міський голова Харкова Геннадій Кернес. Незадовго до цього у харківського міського голови відмовили нирки, і його підключили до діалізу. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *