Одразу у двох лікарнях Харківської області фіксують спалах коронавірусу серед медиків

Події

У Харківській області стався спалах коронавірусу одразу у двох лікарнях, йдеться в ТСН.Ранок.

Одинадцять медиків занедужало у центральній лікарні Змієва. Попередньо вони заразились від хворої дитини, яку лікували від пневмонії. І лише після того, як пацієнтку виписали, стало відомо, що в неї був саме коронавірус.

І ще один спалах недуги стався у військовому шпиталі Харкова. Там коронавірусом інфіковані одразу дев'ять лікарів. Один із них не місцевий, приїхав сюди у відрядження. Попередньо, лікарі могли підхопити вірус від хворих пацієнтів. До шпиталю потрапило двоє військових, у яких було гостре респіраторне захворювання. Загалом у шпиталі, крім хворих медиків, ще п'ять військовослужбовців із коронавірусом. Але самі лікарі у свій діагноз не вірять. Їм невтямки, як вони могли заразитися, адже весь час працювали у засобах захисту. «Хвороба протікає в легкій формі, що самі лікарі, а їх там констатовано 9, не вірять, що вони інфіковані. І отримали дозвіл у свого керівництва і відправили додатково зразки на перевірку в Київ», – повідомив голова ОДА Олексій Кучер.

В той же час усі хворі лікарі зараз перебувають на самоізоляції, а інфіковані військовослужбовці залишаються на лікуванні у шпиталі. 

У Харкові та області 196 людей із діагнозом коронавірус. 42 недужих – це медичні працівники.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *