Обмеження на використання пластикових пакетів в Україні: міністр розповів, коли це може статися

Події

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський виступає за обмеження обігу пластикових пакетів. Під заборону підпадає і поширення оксорозкладних пластикових пакетів. Адже їхні домішки допомагають розпадатися пакету на мікропластик, що легко потрапляє в довкілля та воду, а це становить велику загрозу здоров’ю людини.

Про це у середу, 1 липня, він заявив під час брифінгу у Кабінеті міністрів, передає пресслужба відомства.

Зокрема, йдеться про законопроєкт № 2051-1, який народні депутати ухвалили у першому читанні.

“Цей законопроєкт направлений на обмеження пластикових пакетів в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг. На першому етапі забороняється безоплатне поширення пластикових пакетів. Не існує безкоштовних пакетів. Ми платимо за них у вартості середнього чеку в незалежності від того – беремо ми їх чи ні. Відтепер будемо платити лише за те, що використовуємо”, – наголосив Роман Абрамовський.

У разі ухвалення, Закон вступить у дію від 1 січня 2021 року. Від цього дня усі тонкі пластикові пакети товщиною до 50 мікрон буде заборонено поширювати.

“Можна буде використовувати лише надлегкі пластикові пакети з товщиною стінки до 15 мікрон. Ці пакети використовуються для м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою”, – пояснив Абрамовський.

Пандемія коронавірусу COVID-19 внесла і свої корективи в поширення відходів масок та рукавичок, зазначив Абрамовський. Міністерство розробило постанову Кабінету міністрів про запобігання поширенню цих відходів.

“Але вивчивши міжнародний досвід, ми прийшли до висновку, що будь-які адміністративно-регулятивні дії не дадуть очікуваного результату”, – зазначив він.

З цих причин будуть розроблені рекомендації для громадян щодо поводження з такими відходами, які продукуються в домогосподарствах. Приміром, маски та рукавички потрібно скласти в пакет, міцно зав’язати та зі звичайними побутовими відходами покласти в баки-накопичувачі.

Читайте також:

В Україні планують заборонити пластикові пакети: подробиці законопроекту
У магазинах Таїланду заборонили пластикові пакети
Пакет за 20 гривень. У Швеції ввели екологічний податок

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *