"Не знали, з чим стикаємося": як медики районної лікарні у Тернопільській області борються з коронавірусом

Події

У Монастириському районі Тернопільської області кілька тижнів тому спалахнуло вогнище коронавірусної інфекції в регіоні. Число інфікованих зростає щодня. Місцева районна лікарня, яка стала шпиталем, переповнена. Як лікарі стикнулися з першими хворими на COVID-19 і чим були забезпечені — у сюжеті ТСН.19:30.

Від медсестри приймального відділення розпочався у Монастириській лікарні рахунок хворих на коронавірус. Медичка була госпіталізована у свою ж лікарню з важкою пневмонією місяць тому, коли в закладі не вистачало навіть масок.

Жінку госпіталізували до реанімації і підключили до апарату штучної вентиляції легень. Лише за півтора тижня у неї діагностували COVID-19. Нині 24 медики лікарні інфіковані.

Через наплив хворих столітню будову маленької Монастириської лікарні, у якій навіть не було інфекційного відділення, довелося терміново переобладнати під шпиталь. Лікарі валилися з ніг і не виходили з реанімації добами.

У лікарні залишився один анестезіолог, бо двоє його колег злягли через коронавірус. “Починали ми страшно, тому що не знали, з чим стикаємся. І протоколи, і тести з'явилися вже пізніше, ніж ми почали працювати з такими хворими. Ми в контакті вже були і два, і три тижні без засобів захисту”, – згадує анестезіолог Монастириської районної лікарні Юрій Тимочко.

У лікарні лише два апарати штучної вентиляції легень. Один позичили у лікарні сусіднього району. Медики кажуть: пощастило, що важкі хворі надходили не одночасно.

“Врятувало їх і нас, що вони були послідовними. Тобто кожен наступний хворий мав можливість перебувати на допоміжній вентиляції. Якби всі ці п'ять хворих надійшли одночасно, в нас були б проблеми. Оці методи карантину зумовили не такий спалах”,- каже анестезіолог Монастириської районної лікарні Юрій Тимочко.

Потік хворих наразі не зменшується. У Монастирській лікарні кажуть, що засобів індивідуального захисту вистачить на два тижні. Медики наголошують, що забезпечили заклад усім необхідним завдяки благодійникам, волонтерам та простим людям.

За цей місяць у шпиталі померла від коронавірусу лише одна бабця, якій було 83 роки. Вона мала супутні хвороби.

Кореспондентка ТСН Світлана Павук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *