Наслідки негоди на Прикарпатті: одне село залишається небезпечним для життя

Події

Зруйнованими та пошкодженими на Прикарпатті залишаються сотні кілометрів доріг, укріплених берегів та майже 300 мостів. Два села досі повністю відрізані від світу, шість – частково. І дотепер не минула загроза нових зсувів, йдеться у ТСН.16:45.

У високогірному Яворові шість зруйнованих та пошкоджених мостів, численні зсуви ґрунту. Один із них перекрив під’їзд до присілку – хат, що збудовані на схилах. Від транспортного сполучення відрізані з десяток обійсть. Воду та продукти люди носять на плечах. Кажуть: рятувальники техніку їм прислали, але дістатися сюди вона ще не може.

Мешканці Яворова згуртувалися і своїми силами, як могли, вже відновили один з переїздів через річку, де вода знесла міст. 

У сусідньому – через гору – селі Річка частина берегоукріплень була збудована ще за часів Радянського Союзу. Місцеві кажуть: вони були настільки міцними, що коли під бурхливою водою почали сипатися бетонні плити, наче доміно, своїм очам не повірили.

Вода знищила берегоукріплення у дев’ятьох місцях та три мости, зруйновані кілька кілометрів дороги. Мешканці Річки переконані – інфраструктура не витримала, оскільки її зробили, не враховуючи особливостей гірських річок. Тому вода і прорвалася на село.

Зсуви ґрунту тут вражають своїми масштабами  – 66 на село. До одного з присілків по дорозі, де їздили легковики, тепер навіть ходити страшно. По той бік зруйнованої дороги живуть люди. Їхнім хатам загрожує ще один зсув.

Але експерти вже попереджають: відбудовувати дорогу до цього присілка – надзвичайно складно і дорого. Та й зсувні процеси на горі вже навряд чи зупинити. А людям тут жити просто небезпечно. Тож потерпілих звідси радять переселити у безпечніше місце. Скільки для цього та на решту відновлювальних робіт у селі Річка потрібно коштів, ще рахують. У Яворові теж поки приблизні цифри, але вони – величезні, близько 30 мільйонів гривень.

Тут усі чекають допомоги від держави і сподіваються, що цього разу інфраструктуру відновлюватимуть без фатальних помилок.

Як повідомлялося, захід України потерпає від повеней, будинки та дороги затоплює, людей евакуюють. Після сильних опадів утворилися потоки, які розливаються та псують все на своєму шляху. Відомо вже про трьох жертв стихії. опади призвели до масштабних паводків у Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській, та Закарпатській областях. Найскладніша ситуація на Прикарпатті та Буковині – там оголосили про “червоний” рівень небезпеки. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *