Нардепи в десятки разів підвищили штрафи за спалювання трави та забруднення атмосфери

Події

Верховна Рада України ухвалила законопроєкт під №2339, який передбачає масштабне підвищення штрафів за спалювання трави і забруднення атмосфери.

За цей документ проголосували 328 депутатів.

Згідно із законопроєктом, було підвищено у близько 20 разів штраф за забруднення або іншу зміну природних властивостей атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров'я людей або для довкілля речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей чи для довкілля – аж до 30600-61200 гривень.

Також зросли штрафи і за підпали – знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом. Їх підняли у 18 разів – до 91800-153000 гривень.

Підвищили штрафи і в Адміністративному кодексі України, зокрема у статті про порушення вимог пожежної безпеки в лісах. За це збільшили штрафи також у 18 разів – до 1530-4590 гривень. Водночас унаслідок знищення або пошкодження лісу через необережне поводження з вогнем чи виникнення лісової пожежі – штрафи зростуть до 4590-15300 гривень.

Зростуть штрафи і за самовільне випалювання рослинності або її залишків. Якщо здійснювати таке випалювання на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах – можна отримати штраф у розмірі від 3060 гривень до 6120 гривень.

Нагадаємо, у середу, 8 квітня, під час засідання Кабінету міністрів урядовці підтримали законопроєкт, який збільшує штрафи за підпал сухостою до понад шести тисяч гривень для громадян і для посадовців до 17 тисяч гривень. Очільник уряду, наголосив, що щороку в Україні громадяни попри заборони і застереження спалюють траву. А це призводить не лише до пожеж, а й забруднює повітря, що безпосередньо впливає на здоров'я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *