Найгірші пожежі в історії: що пишуть про вогонь у Чорнобильській зоні іноземні ЗМІ

Події

У Зоні відчуження вже десятий день поспіль не вщухають пожежі – вітер розносить вогонь на гектари. Чорним полотном укрито тисячі гектарів заповідної зони, від пожежі загинули і постраждали сотні тварин. Усю Чорнобильську зону затягнуло густим димом.

Наразі співробітники ДСНС активно намагаються локалізувати осередки загоряння, щоб запобігти подальшому поширенню вогню та перекиданню на саму Чорнобильську АЕС, місто-привид Прип’ять або ж на лівий берег річки Прип’ять. За останніми даними, осередки пожежі біля Прип’яті та Чорнобиля вдалося загасити.

ТСН.ua розповідає, що пишуть про пожежі у Чорнобильській зоні іноземні ЗМІ.

Тема Чорнобилю знову увійшла до головних світових видань. За останній тиждень майже усі ЗМІ присвятили пожежам у Чорнобилі щонайменше кілька новин, а деякі також і написали кілька розлогих матеріалів із коментарями, причинами, а також короткою історією Чорнобильської трагедії.

“Україна, яка перебуває в ізоляції через коронавірус, тепер також бореться з пожежами в постапокаліптичному ландшафті Чорнобильської зони. Там часто спалахують лісові пожежі, але полум'я, що горить в сухій траві і соснових лісах цієї весни, після теплої та сухої зими, набагато більше, ніж типові пожежі в Чорнобильській зоні”, – зазначає The New York Times.

Головний акцент у матеріалі виставлений саме на небезпеку від радіації – там декілька разів наголошують на офіційних даних про рівень забрудненості у нормі, а також наводять цитати тимчасової очільниці Державного агентства із зони відчуження Катерини Павлової, яка наголошує на необхідності уберегти від вогню покинуту інфраструктуру та стоянки із технікою, залишеною там після ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

“Небезпека сьогодні мінімальна. Вчені говорять, що середній рівень радіації в зоні приблизно на чверть менш шкідливий для здоров'я людини, на відміну від того, яким він був одразу після вибуху і пожежі”, – підкреслює видання.

У матеріалі BBC також розповідається про масштаби пожежі та намагання пожежників ліквідувати вогонь. Водночас наголошується і на туристичній складовій Зони відчуження, яку відвідують десятки тисяч людей щороку з усього світу.

Видання подає цитату одного із представників туристичних операторів Ярослава Ємельяненка, який розповідає про те, що вогонь вже підбирається до покинутого міста Прип’ять. Він зазначає, що у разі якщо пожежа пошкодить або взагалі знищить Прип’ять – це буде потужний удар по туристичній сфері у Зоні відчуження, адже саме це місто є головним місцем для туристів.

Американський телеканал CNN також пише про радіацію та можливу загрозу підвищення її рівня через пожежі. Як експерта там наводять цитати тимчасового очільника Державної екологічної інспекції Єгора Фірсова.

“Проблема розпалювання пожеж недбалими громадянами навесні і восени довгий час була для нас дуже гострою. Щороку ми бачимо одну і ту ж картину – поля, очерети, ліси горять у всіх регіонах”, – каже він.

Також видання звертає увагу і на те, що Фірсов закликав парламенту посилити штрафи за спалювання листя чи необережне поводження з вогнем у лісах. На його думку, це зможе запобігти масштабним пожежам в Україні навесні-восени щороку.

Чималий текст пожежам у Чорнобилі присвятили на ще одному американському телеканалі ABC. Тут зібрали коментарі і активістів, і представників офіційної влади, а акцентували на звинуваченнях у пасивній реакції чиновників на погашення вогню.

“Кількість радіації, це насправді не критично, це не буде другий Чорнобиль. Але все ж деяка кількість цезію буде випущена в повітря. Це буде вище, ніж зазвичай. Найбільше занепокоєння викликає те, що ми втрачаємо нашу спадщину. Для нас Зона відчуження – це музей під відкритим небом. Це один з найбільших природних заповідників у всій Європі. Так що це велика трагедія, що ця природа зараз так сильно постраждала”, – зазначила представниця одного із туроператорів у Чорнобилі Олена Гнесь.

Там також пояснюють, що лісові пожежі для Чорнобильської зони не є незвичними, однак цього року вони стали найгіршими в історії через теплу та безсніжну зиму. Повідомляють і про можливу причину пожеж – сталкерів, які самовільно гуляють Зоною відчуження і могли випадково запалити вогонь. За словами самої Гнесь, після запровадження карантину та закриття туристичних поїздок до ЧАЕС у Зоні відчуження з’явилося дуже багато сталкерів.

Дійшли новини про пожежі у Чорнобилі і до арабської Al-Jazeera. Там цій темі присвятили невелику новину про рівень радіації у Зоні відчуження, а також про заходи офіційної влади для ліквідації пожежі. Також у виданні повідомили і про затримання 27-річного підозрюваного, який палив траву “заради забави”, але не загасив вогонь і той перекинувся на ліси.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *