Медики застерігають від постійного носіння рукавичок і радять захист для шкіри рук

Події

Журналісти ТСН дізнались чи виправдане у час карантину повсякденне носіння медичних рукавичок і чи в змозі цей модний нині аксесуар захистити людину від вірусів та бактерій.

Наталія вдягає медичні  рукавички, бо без них із квартири ні ногою. «Ось ця пачка зі 100 штук коштує 120 грн», – розповідає дівчина.

Але фахівці попереджають, що відчуття безпеки може бути насправді оманливим. «Самі по собі рукавички не захищають нас від збудників респіраторних хвороб. Просто тому, що шкіра наших рук не є воротами інфекцій», – каже лікар.

До того ж, на рукавичках назбирується чимало бруду, який легко переноситься на все, чого людина торкається. «Тож рукавички потрібно систематично обробляти антисептиками, Або мити з милом» – додає лікар.

Захист шкіри від негативного впливу дезінфектантів, – насправді це нині  чи не основне завдання рукавичок. Але перш ніж їх одягати необхідно добре вимити руки з милом. «Наші руки під час носіння рукавичок пітніють. А це значить, що там є волога, там є тепло. І починають розвиватися і розмножуватися мікроорганізми. Тому наші руки стають навіть брудніші, ніж після того, як ми зняли рукавички», – попереджає дерматолог.

Тож носити рукавички безперервно без потреби не варто. Тим часом, Наталія повертається додому. «Коли вже ключом відмикаю двері своєї квартири, я знімаю рукавички», – каже дівчина.

Це щоб бруд з рукавичок не потрапив на дверну ручку. І викидає їх у смітник. Та  рукавички можна використовувати повторно, якщо добре їх очистити з обох сторін.

Медичні рукавички з присипками можуть спровокувати проблеми зі шкірою, навіть, дерматит. Тож експерти радять перед одяганням рукавичок користуватися кремом із силіконом. « Силікон створює додаткову плівку,  перешкоджає шкідливому ефекту рукавичок на шкіру рук”, – каже лікар.

А після користування рукавичками, впродовж дня, періодично зволожувати шкіру кремом з алое чи гіалуроновою кислотою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *