Медики вийшли на акції протесту: вимагають збільшити фінансування та підвищити зарплати

Події

16 грудня у Києві та Львові на акції протестів зібралися медики. За їхніми словами, нині отримують втричі менше грошей, ніж мали. Свої вимоги лікарі вже передали урядовцям та депутатам.

Подробиці — у сюжеті ТСН.19:30.

Під стінами Кабміну зібралися медики із різних регіонів України — лікарі та працівники екстреної медичної допомоги. Всі вимагають збільшити фінансування медицини і підвищити їм зарплати від наступного року. Спеціалісти зібрали підписи під своїм зверненням і передали його урядовцям, а звідти вирушили до Верховної Ради.

Збиратися на протест почали на майдані Незалежності. Приїхали у свій вихідний, бо зарплата в них майже втричі менша, ніж мала би бути. Окрім того, недоотримує й сама галузь медицини. Нарікають: в опорних лікарнях для боротьби з коронавірусом скоро не буде можливості рятувати пацієнтів.

“У нашій лікарні залишилося кисню на 10 днів, коли в нас за добу вивозять 5-6 хворих через відключення кисню. І це не наша провина. Нам просто сказали, що вже грошей немає на кисень, і все”, — каже медична працівниця.

Мітингували сьогодні медики й у Львові. Хоча охочих прийти було багато, через карантинні обмеження великий мітинг вирішили не збирати. Медпрацівники розповіли: багато хто звільнився, бо не витримав умов праці та принизливої оплати. Протести виникли на тлі ухваленого бюджету на наступний рік. У головний кошторис країни на медицину заклали 161 мільярд гривень. І в уряді кажуть — це рекордні видатки, адже цього року було на 30 мільярдів менше. Окрім того, запевняють, що від наступного року на третину підвищать зарплати медпрацівникам.

“Попри чутки, фінансування боротьби з коронавірусом буде забезпечено. Також буде забезпечено безкоштовне лікування громадян та доплати медикам, які борються з COVID-19”.

У Мінохорони здоров'я зауважують: це вдвічі менше, ніж потребує галузь.

“Я хочу, щоб наші лікарі й медсестри отримували справедливу заробітну плату: 23 тисячі гривень — лікарі, 17 тисяч гривень — середній медперсонал і 12 тисяч гривень — молодший медичний персонал”, — наголосив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов. 

Медики просять чиновників почути і виконати всі вимоги, інакше будуть змушені йти з професії. 

Нагадаємо, що ФОПи мітингують другу добу поспіль і знову ночуватимуть на Майдані в Києві. Підприємці вимагають не запроваджувати касові апарати та не ускладнювати систему звітності. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *