Масштабні пожежі вже знищили понад 11 гектарів заповідника в Чорнобильській зоні

Події

Унаслідок масштабних пожеж у Зоні відчуження, які тривають від 4 квітня, вже вигоріли 11,5 тисячі гектарів (5%) території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

“За попередніми оцінками, постраждало близько 11,5 тисячі гектарів південно-західної частини заповідника, що становить близько 5% заповідника. З них ліси – близько 35%, перелоги – 55%, водно-болотні угіддя – 10%. Відповідно до попереднього зонування, це переважно зони антропогенного навантаження та буферні зони”, – сказав під час онлайн-брифінгу директор заповідника Олександр Галущенко, якого цитує “Укрінформ”.

Унаслідок інтенсивного горіння були втрачені або сильно пошкоджені певні рослинні групи. Щодо фауни, то негативний вплив буде неістотним, оскільки на час проходження пожеж у більшості ссавців та птахів були ще відсутні кладки яєць, а молодняк не народився. Найбільш вразлива група – птахи, які гніздяться на землях: тетерикові, кулики, водоплавні – у цей час ще не приступили до масового гніздування. Можливі поодинокі випадки загибелі кладок, але є імовірність, що процес буде відновлено.

“Великі ссавці і копитні втекли. На локальному рівні кормова база втрачена, але вони повернуться туди через деякий час. Найбільші втрати – малі ссавці, малі птахи, рептилії, амфібії”, – додав Галущенко і уточнив, що тварини повернуться у місця згарищ через два-три місяці після пожеж.

Нагадаємо, 4 квітня в Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення поблизу с. Володимирівка Котовського лісництва виникла верхова лісова пожежа на площі 20 га. До гасіння залучили авіацію. 6 квітня поліція відкрила кримінальне провадження через пожежу в Чорнобильській зоні. Журналісти ТСН, які побували на місці згарища, кажуть, що вогнем знищено не лише ліси, а й 12 віддалених сіл, цвинтарі. Від пожежі загинули та постраждали сотні тварин. Збитки сягають десятків мільйонів гривень, проте точна площа вигорання ще невідома.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *