Масштабні пожежі в Україні: Шмигаль відзвітував про поточну ситуацію із ліквідацією загорянь

Події

Вогнеборці станом на 21 квітня продовжують працювати над ліквідацією лісових пожеж в Україні. Зокрема, у Житомирській області за останні кілька днів локалізовано три осередки займання, у Чорнобильській зоні досі гасять кілька тління пеньків й залишків деревини.

Про це відзвітував прем'єр Денис Шмигаль у своєму Telegram.

За його словами, ситуація з ліквідацією загорянь в Україні поступово нормалізується. Так, рятувальники протягом двох останніх діб локалізували у Житомирській області три осередки пожеж. Наразі вогнеборці допомагають працівникам лісгоспів гасити окремі осередки тління трав'яного настилу, пеньків та деревини.

У Чорнобильській зоні також триває локалізація трьох осередків тління пеньків, залишків деревини та двох торф’яників в осередках пройдених вогнем. Водночас, 20 квітня рятувальникам вдалося ліквідувати пожежу поблизу селища Корогод.

Наголошується, що загрози для критичних об’єктів Зони відчуження немає. Загалом, до гасіння пожеж у Житомирській та Київській областях залучено понад 2 300 осіб та щонайменше 460 одиниць техніки.

Нагадаємо, 4 квітня в Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення поблизу с. Володимирівка Котовського лісництва виникла верхова лісова пожежа на площі 20 га. До гасіння залучили авіацію. 6 квітня поліція відкрила кримінальне провадження через пожежу в Чорнобильській зоні. Журналісти ТСН, які побували на місці згарища, кажуть, що вогнем знищено не лише ліси, а й 12 віддалених сіл, цвинтарі. Від пожежі загинули та постраждали сотні тварин. Збитки сягають десятків мільйонів гривень, проте точна площа вигорання ще невідома.

Пожежу в Чорнобильській зоні, яка тривала 10 днів поспіль, 14 квітня вдалося загасити, після того два дні спостерігалось лише тління пеньків та деревини. Рятувальникам дуже допоміг дощ. Але через сильний вітер 16 квітня у Чорнобильській зоні знову почалася пожежа.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *