"Масковий режим має стати нормою на два роки": Шмигаль розповів про три рівні карантину

Події

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль вважає, що в Україні ще на довго збережеться масковий режим та виокремив три рівні карантину.

Про це він сказав в інтерв'ю РБК-Україна.

Прем'єр-міністр розповів, що запроваджуються визначення карантинних заходів та необхідності їх запровадження “на рівнях – жовтий, помаранчевий, червоний”.

“Жовтий – це, коли ситуація помірна і ми можемо відпускати основні галузі і працювати в дуже м'яких умовах карантину. Помаранчевий – це якщо кількість хворих починає зростати, і, припустимо, в окремому регіоні вже є один або два летальних випадки. Тоді ми цей регіон локалізуємо і закриваємо. Червоний – це lockdown, коли регіон чи країна фактично закриваються повністю, як зараз”, – пояснив він.

Шмигаль додав, що без сумніву доведеться жити в нових умовах і дотримуватись соціальної дистанції, певних правил поведінки транспорті, в громадських місцях, в магазинах.

“Ми всі маємо дотримуватись масочного режиму, дотримуватись певних правил дезінфекції, ми всі маємо дотримуватись соціальної дистанції, певних правил поведінки транспорті, в громадських місцях, в магазинах, і так далі. Тобто, це ціла низка речей, з якими ми маємо навчитись жити щоденно. Так як, наприклад, ми чистимо зуби кожного дня, ми маємо навчитись жити з цим. За розрахунками Всесвітньої організації охорони здоров'я, щонайменше, наступних два роки”, – додав очільник уряду.

Нагадаємо, міністр охорони здоров’я Максим Степанов анонсував подовження карантину в Україні до 12 травня. Цю постанову Кабмін розгляне на найближчому засіданні. Зазначається, що будуть також розглянуті і пом’якшення вже від 24 квітня – наприклад, дозвіл на прогулянки у парках, відкриття музеїв та бібліотек – за умови дотримання заходів безпеки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *