"Людина рівня Стельмаха": нардеп розповів, хто може очолити Нацбанк після відставки Смолія

Події

Після відставки Якова Смолія Національний банк України повинен очолити макроекономіст “рівня Володимира Стельмаха”, який двічі обіймав посаду голови НБУ.

Про це народний депутат від “Слуги народу” Олександр Дубінський заявив в прямому ефірі ток-шоу “Право на владу” на телеканалі “1+1”.

Так, ведуча ток-шоу Наталія Мосейчук припустила, що, найімовірніше, виконувачем обов'язків голови правління НБУ можуть призначити:

ексголову правління “Райфайзенбанк Аваль” Володимира Лавренчука, який вже був кандидатом на посаду голови НБУ після відставки Валерії Гонтаревої;
чинного керівника державного “УКРГАЗБАНК” Кирила Шевченка;
ексміністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства в уряді Гончарука Тимофія Милованова, який також є президентом Київської школи економіки та професором Пітсбурзького університету.

У відповідь парламентар заявив, що жодна із перелічених осіб не буде очолювати Нацбанк.

“Прізвище Шевченко для мене дивне, тому що у людини чотири кримінальні справи, він собі сам виписував бонуси за те, що брав гроші на депозит у державних підприємств. НАБУ веде слідство за цими матеріалами, вилучають у них матеріали кредитної справи. Милованов, який себе дебілом називає в прямому ефірі. Лавренчук, який ніколи банківським бізнесом по суті не займався і був рознічком, який роздавав картки та кредити. Це глава Нацбанку? Це смішно, це буде гірше, ніж відбувається зараз”, – заявив депутат.

За його словами, кандидат на посаду голови Національного банку України повинен бути “професіоналом в макроекономіці”. 

“Люди, які розуміють, що таке грошові агрегати, грошова база, як працює система перетікання коштів в економіці, – пояснив нардеп. – Людина рівня Стельмаха. Яка розуміє, що таке економіка, як наповнити її грошима, вдихнути в неї життя”.

Водночас Дубінський висунув своїх претендентів на посаду голови НБУ. 

“Це, наприклад, глава Ради Національного банку Богдан Данилишин, член Ради Національного банку і колишній директор грошової політики НБУ Олена Щербакова. Це величини і фахівці фінансової системи, – заявив парламентар. – Данилишин і Щербакова – ті люди, яких я готовий підтримати”.

Голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія зі свого боку наголосив, що все це “збір чуток”: “У нас ніякого списку абсолютно немає. Я думаю, цей процес нешвидким буде, однозначно”.

Нагадаємо, що голова правління Національного банку України Яків Смолій написав заяву про звільнення та передав її на розгляд президенту України. Він заявив, що вирішив залишити посаду через “систематичний політичний тиск”.

“Це унеможливлює ефективне виконання мною як головою покладених на мене обов’язків керівництва діяльністю Національного банку та взаємодію з іншими державними органами. Своєю відставкою я прагну застерегти від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку в Україні”, – пояснив Смолій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *