Лісові пожежі в Чорнобильській зоні: вогонь наблизився до сховища радіаційних відходів

Події

Вогонь у Чорнобильській зоні вже охопив так званий “Рудий ліс”. І тепер стихію і від сховища радіаційних відходів “Підлісний”, що поряд із ЧАЕС, відділяє кілька кілометрів. Про це повідомив туроператор зони відчуження.

Журналісти ТСН, які побували на місці згарища, кажуть, що вогнем знищено не лише ліси, а й 12 віддалених сіл, цвинтарі, постраждали – тварини, про це у сюжеті ТСН.19:30.

На ліквідації займання в лісах поруч із Чорнобилем працює 90 одиниць техніки та чотири сотні людей. Нині пожежа триває вже десятий день і вогонь все ближче до станції ЧАЕС.

Те, що відбувається на місці інциденту на відео знімають сталкери або туроператори, які збирають допомогу для пожежних, везуть її до зони і попереджають, що вогонь не знає кордонів.

“Від міста Прип'ять до території Білорусі менш як 10 кілометрів, там багато трави високої яка згорить швидко. Пожежа може перейти на територію Білорусі. Зараз зі мною зв'язуються МНСники з Білорусі які готові надати гелікоптери”, – каже Ярослав Ємельяненко, директор “Асоціації чорнобильських туроператорів”.

На оприлюднених мапах вогню десятки місць, де горить просто зараз. Фахівці кажуть, що пожежа якимсь неймовірним чином перекинулася навіть через широку річку.

Вогнем вже знищено 12 місцевих віддалених сіл. Так, до аварії на ЧАЕС у селищі Поліське мешкало 11 тисяч людей, у 1999 році всіх відселили. Населений пункт до нині активно використовували для військових навчань. Тепер тут згорілі дерева, оплавлена дорога й пошкоджені будинки.

Журналістів ТСН супроводжує гід зони відчуження Дмитро Шибалов. Серед згарища його дозиметр починає реагувати. Він пояснює, що це перевищила санітарна норма, але в межах допустимого.

Частково постраждало і місцеве кладовище, адже вогонь пішов низом, тому навіть квіти на могилах оплавилися, але не згоріли.
Збитки вже оцінюють в десятки мільйонів, але є й такі втрати, які неможливо оцінити грошима.

Наразі окрім рятувальників, вогонь може приборкати й завтрашня злива, яку синоптики обіцяють над Чорнобилем.

Наталя Нагорна

Тим часом, заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко повідомив, що пожежу на території Котовського лісництва ліквідовано. У МВС наголошують, що наразі завдання рятувальників – перешкоджати поширенню пожежі на об'єкти критичної інфраструктури: “І вони справляються з цим завданням. Пожежа, яка йшла в сторону сховища ядерних відходів “Підлісний” була ліквідована на далеких підступах ще вранці”.

Він переконує, що сховища відпрацьованих ядерних відходів, які є в Зоні відчуження, розташовані в безпечних відносно лісових пожеж місцях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *