Китай заборонив публікувати дослідження про походження коронавірусу "без узгодження з владою" – CNN

Події

Китай наклав обмеження на публікацію наукових досліджень про походження коронавірусу.

Про це 13 квітня повідомляє американський телеканал CNN, посилаючись на повідомлення, які були опубліковані на сайті двох китайських університетів, але видалені згодом.

Відповідно до нової політики Китаю, всі наукові статті про COVID-19 будуть піддаватися додатковій перевірці перед відправкою на публікацію.

“Дослідження за походженням вірусу пройдуть додатковий аналіз і повинні будуть отримати схвалення посадових осіб центрального уряду”, – йшлося в повідомленнях.

Телеканал вважає, що нові обмеження викликані тим, що деякі дослідження про походження коронавірусу поставили під сумнів офіційну позицію китайського уряду про дату початку спалаху. Зокрема, мова йде про перші випадки захворювання в Ухань і передачі від людини до людини.

Китайський учений на умовах анонімності припустив, що рішення уряду буде перешкоджати проведенню важливих досліджень. Він вважає, що офіційний Пекін, можливо, має намір представити коронавірус як інфекцію, яка була завезена в Китай з-за кордону.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *