Київській психіатричній клініці обрізали фінансування: медики скаржаться на зарплати

Події

Медики столичної психіатричної клініки протестували проти скорочення фінансування їхнього закладу. У процесі другого етапу реформи, для психлікарні, як і для інших спеціалізованих медустанов, змінили спосіб нарахування грошей. Тепер їм платять майже сім із половиною тисяч за кожного пацієнта. Про це в сюжеті ТСН 19:30.

Цих грошей вийшло у понад два рази менше. Торік лікарня мала фінансування у 196 мільйонів гривень. А цьогоріч — 94 мільйони. Попри те, що клініка постійно цілком завантажена пацієнтами, потік близько 10 тисяч на рік. Деякі люди навіть на кілька місяців уперед стоять у чергах на госпіталізацію.

Щоб вкластися в новий бюджет, кажуть лікарі, доведеться скоротити третину персоналу. У Національній службі здоров'я, через яку держава оплачує медичні послуги, вважають, що проблем не повинно бути, якщо грошима обдуманіше розпоряджатися.

“У них там понад тисячі працівників 136 лікарів і 360 молодшого медперсоналу. Хто такі інші 600 працівників? Треба розпоряджатися грошима розумно”, — коментує ситуацію начальниця Управління Національної служби здоров'я Тетяна Бойко.

“Лікарня обросла спеціалістами, які працювали в команді з надання допомоги, реабілітації, лікуванню — психологи, психотерапевти, соцпрацівники, працівники МРТ, КТ. У той час, як фінансування виділяється на випадки, тобто один врач — один пацієнт”, — розповідає директор медичного об'єднання “Психіатрія” В'ячеслав Мішиєв.

Раніше повідомлялося, що директорка Дніпропетровської обласної реабілітаційної лікарні Інеса Шевченко вирішила оголосити голодування через скорочення фінансування установи, в зв'язку з чим медикам доводиться урізати зарплати. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що знає про ситуацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *