"Курорт" для кажанів: як харківські волонтери допомагають рукокрилим пережити зиму

Події

“Курорт” для кажанів: у харківському центрі реабілітації рукокрилих нині зимують сотні лиликів. Найбільша партія прибула з Дніпра, де понад тисяча кажанів вирішила пережити зиму в обшитті балкона.

Фахівці центру кажуть: нині переживають справжнісінький кажанопад. Чи не щотижня з різних куточків країни їм доправляють рукокрилих. Про це 26 грудня йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

У Харкові вже сьомий рік працює єдиний на всю Україну реабілітаційний центр рукокрилих. Волонтери чекали, що до них приїде з півтисячі кажанчиків, та коли взялися за підрахунок – були здивовані.

“Коли ми вже дорахували тут, то зрозуміли, що їх більше 900. Рахували цілу ніч”, – розповідає волонтерка Валерія Богодіст. Слабких тваринок, каже, тут відгодовують їхньою улюбленою їжею – черв’яками.

“Їдять вони не дуже охоче, тому що це їхнє перше годування. Вони ще не зовсім розуміють, що таке їжа взимку, – пояснє волонтерка Альона Шуленко. – Їм потрібен час, щоби зрозуміти це. Тому що їх розбудили, вони втратили дуже багато ваги, пережили стрес. І їм зараз треба відгодуватися”.

На лапки лиликів чіпляють спеціальні кільця з маркуванням і, наостанок, зважують. Відгодованих кажанів волонтери відправляють у сплячку: замість печер вони облаштували старенькі холодильники, в яких розмістили імпровізовані “спальники”.

“Вони всі щільно збилися у декілька шарів. Так само вони зимують у цих шпаринах, у яких їх знаходять”, – зазначають волонтери. 

Усі дніпровські кажани – вціліли. Але іноді знайдених рукокрилих врятувати не вдається. Так, із близько 250 знайдених у шпарині харківського будинку кажанів зо три десятки загинули.

“Ми не встигли врятувати якусь частину, бо вони задихнулися у пакетах, куди помістили їх люди, які намагалися  врятувати. Необачність цих людей. Вони не знали, як треба з ними поводитися”, – каже керівник центру Антон Влащенко. 

Зараз у центрі зимує близько півтори тисячі пожильців. Тут вони спатимуть до весни, а тоді їх випустять на волю. 

Нагадаємо, що у Львові у “Домівці врятованих тварин” виходжують понад дві сотні звірів та птахів. Здебільшого, які постраждали від людської жорстокості. Але коштів, щоб усіх їх прогодувати, бракує, бо тільки для скалічених лелек треба 30 кг риби щодня. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *