Коронавірус у в'язниці: перші випадки зараження зафіксували в одній із установ України

Події

Новий коронавірус COVID-19 підтвердили у двох співробітників пенітенціарних установ західного регіону. Недугу в них виявили ще 21 квітня, але працівники від 6 квітня перебувають на лікарняному.

Про це повідомила омбудсменка Людмила Денісова у своєму Facebook.

За її словами, один випадок зараження коронавірусом встановлено швидким тестом, інший підтверджено методом ПЛР-тестування. Обидва хворих від початку квітня перебувають на лікарняному. Водночас Денісова наголосила, що серед ув’язнених коронавірусом ніхто поки не заразився.

“Вказані працівники від 6 квітня перебувають на лікарняному. Наразі, в установі проводиться епідеміологічне розслідування для встановлення кола осіб, з якими контактували хворі. Зазначаю, що станом на 23 квітня серед утримуваних осіб підтверджені випадки на захворювання COVID-19 – відсутні”, – розповіла уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова.

Також омбудсменка додала, що звернулася до міністра юстиції Дениса Малюськи з проханням невідкладно вжити відповідних заходів щодо локалізації та недопущення поширення COVID-19 серед працівників установи та утримуваних осіб.

“Зокрема, забезпечити самоізоляцію персоналу та ізоляцію утримуваних осіб, що мали контакт із зазначеними хворими, а також проводити обов’язковий щоденний температурний скринінг та опитування щодо стану здоров’я відповідно до плану протиепідемічних заходів”, – заявила Денсісова.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *