Коронавірус серед в'язнів: перший випадок зараження виявили у Чернівецькому СІЗО

Події

Перший випадок зараження новим типом коронавірусу COVID-19 серед засуджених виявили в жінки, яка прибула до Чернівецького слідчого ізолятора наприкінці березня. Тоді ж у неї виявили симптоми гострої респіраторної інфекції.

 Про це повідомили у Державній кримінально-виконавчій службі.

З'ясувалося, що засуджена прибула до СІЗО з ізолятора тимчасового тримання ще 28 березня. Тоді ж у неї помітили симптоми ГРВІ. Після цього жінку одразу ушпиталили до медичного закладу, де лабораторно підтвердили новий коронавірус COVID-19.

Інфікована жінка нині перебуває на лікуванні. В установі переконують, що заражена не контактувала з іншими в'язнями, які перебувають в СІЗО.

Згідно з інформацією, наразі серед працівників та арештантів, які перебувають у в’язницях, жодного випадку зараження не зафіксовано. Щодня проводиться моніторинг стану здоров'я засуджених, працівників, а також співробітників медичних закладів.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *