Коли в Рівному 9-річна донька сама до ранку блукала містом, мати гостювала у колишнього

Події

У Рівному копи розшукали матір дев'ятирічної Альбіни, яка змушена була до 04:00 сама блукати містом під дощем, бо її вітчим не впускав додому, а мама зникла. Про  голодну та змоклу дівчинку тоді копам повідомив перехожий.

Що про це каже її рідна мама, яка не з'являлася кілька діб, 28 грудня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Оксану викликали в поліцію, щоб пояснила, де була кілька діб, коли її дев'ятирічна донька сама до 04:00 блукала містом.

Чому одразу не забрала дитину – говорити журналістам не хоче. Поспішає на розмову до поліцейських. Мала бути о 09:00 та на півтори години спізнилася. Проспала.

Від цієї історії не могли стримати емоцій навіть поліцейські. Дев'ятирічна донька Оксани майже усю ніч була просто неба під дощем голодна і змерзла, юо мама десь пішла, а вітчим додому не впускав. Просилася 4 рази.

“Цей чоловік почав говорити дитині, що він не її батько і почав кричати на дівчинку”, — розповідає інспекторка  патрульної поліції Рівного Світлана Колядич.

Злякану дитину в темряві помітив перехожий, викликав копів. Ті Альбіну повезли до бабусі.

“Вона сказала так: “А знаєте, що я дуже нещасна. Через мене у всіх трапляються біди. Я нікому не потрібна”, — продовжує інспекторка.

Потрібна, запевняє нині її матір після кількох діб зникнення. Журналістам жінка обіцяє поїхати до доньки та забрати її від бабусі.

А от із поліцейськими розмова тільки починається. Бо вже відкрили на жінку і кримінальне провадження за злісне невиконання батьківських обов'язків.

“Зі слів жінки, вона дві доби доглядала за колишнім чоловіком, який нібито хворів. Про дитину вона нічого не повідомила і жодних пояснень не надала”, — зазначає  інспекторка ювенальної превенції Рівненського відділу поліції Аліна Мельничук.

За словами керівника Служби у справах дітей Андрія Міщені, мама хоче цю дитину забирати, та не знає, де її інші діти.

“Великі питання до мами. Мамі треба змінюватися. Поки що я не бачу перспектив повернення дитини до матері”, — зазначає він.

Втім, усе вирішуватимуть на спеціальній комісії, кажуть в Службі у справах дітей. У жінки ще старша донька, якій невдовзі виповниться 18, та 14-річний син. З нею теж, кажуть, не живуть.

Дев'ятирічна ж Альбіна поки що з бабусею. Так захотіла  сама. Там і її брат, а старша сестра, зазначають соцслужби, студентка.

Альбіна радіє подарункам. Усе від небайдужих, які перейнялися її історією: одяг, шкільне приладдя, іграшки і навіть телефон із поповненим на рік рахунком, аби в разі небезпеки могла про це повідомити.

“Ми сподіваємося, що хоч трішечки її життя стало радіснішим, веселішим і дитина не почувається вже такою нещасною, як вона казала патрульним”, — говорить речниця Патрульної поліції Рівненщини Оксана Юрченко.

Як живеться Альбіні — копи часто заїжджають перевіряти. Матір же тепер під слідством, їй може загрожувати до 5 років за ґратами. Тато за документами батьківства не визнає, кажуть у соцслужбах. А от від чужих, але небайдужих українців масово надходять листи та дзвінки у поліцію та службу у справах дітей, бо хочуть Альбіну взяти під опіку, або й удочерити. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *