Хейт, Інста і справжній біль: як знаменитості боряться з нападками підписників в соцмережах та чим небезпечний хейт для підлітків?

Події

Ед Ширан і Джіджі Хадід регулярно заморожують свої інстаграм-екаунти через хейтерів, акторка серіалу “Секс, Інста і ЗНО” отримала хвилю булінгу в коментарях, актор фільму “Вовк з Уолл-стріт” створив документальний серіал про підлітків, а голівудська спільнота акторів влаштувала протест, закликавши боротись проти булінгу в соцмережах. Які наслідки спричиняє інста-хейт у світі та в українських реаліях – читайте в матеріалі.

Акаунти для більшості стали продовженням життя. Інстаграм – це хобі, місце, де є можливість показати себе, платформа для бізнесу та заробітку на блогінгу. Але окрім таких перспектив, соцмережі стали ще й місцем концентрації хейту та навіть булінгу і шеймінгу.

Інколи ненависні коментарі і повідомлення здатні приводити до негативних наслідків навіть  –  зірок, від психологічних складнощів до сімейних сварок. Так актора Браяна Остіна Гріна – зірку серіалу “Беверлі-Гілз”, кинула дівчина через хейт підписників його колишньої дружини Меган Фокс.

Інколи шквал негативу та знущань залишають не лише в бік актора, а й серіалів та фільмів, в яких ті знімались. Так, до прикладу Лілі Рейнгарт – акторка серіалу “Рівердейл”, стомившись від нападок на себе, свою роль в серіалі та особисте життя, вирішила зробити паузу в соціальних мережах.

Аби привернути увагу, до масштабів проблеми хейту, дискримінації та булінгу, голлівудські зірки у вересні 2020 року в знак протесту заморозили на добу свої сторінки. За прикладом Кім Кардаш'ян, це зробили також актори Леонардо Ді Капріо, Саша Барон Коен та Дженніфер Лоуренс.

Реалії віртуальних сторінок демонструють, що інколи ненависть пересічних підписників може руйнувати і пускати нанівець творіння команд професіоналів. Або ж ще гірше – психологічно знищувати людину.

Важко уявити, що таке терплять не лише знаменитості. Якщо такі удари інстаграм-спільноти ледь витримують відомі та впливові дорослі, видаляючи чи блокуючи на певний час свої акаунти, то що говорити по підлітків, для яких інстаграм – це ще одна повноцінна реальність, де вони проявляють себе та формуються як особистості.

Масштабність хейту на акаунтах відомих і не дуже тінейджерів в різних країнах не менша, ніж серед сторінок відомих публічних особистостей. Все дійсно настільки серйозно, що і сам Інстаграм рік тому ініціював створення документального серіалу Un-filtered (“Без фільтрів”), що висвітлює проблеми підлітків, які були свідками, жертвами або ініціаторами булінгу. Режисером серіалу став відомий за фільмами “Вовк з Уолл-стріт” та “Маніяк” − актор Джон Гілл.

Нещодавно вийшов серіал і про українські реалії хейту серед підлітків в соцмережах, от тільки вже в художній подачі режисера Антоніо Лукіча. В підлітковій драмеді – “Секс, Інста і ЗНО”, над якою працювала команда 1+1 Digital Studios, чималу увагу присвячено хейтерству та булінгу зокрема в Інстаграм. За сюжетом, життя головної героїні Саші Моцак ледь не ламається через таємний акаунт в Інстаграм і підступи недоброзичливців в мережі. На прикладі героїв підліткового драмеді можна побачити, яку велику роль насправді відіграє Інстаграм в житті українських тінейджерів – там зустрічають перше кохання, шукають компромат на конкурентів чи недругів, знаходять прихильників та просто розважаються.

Так як серіал можна подивитись лише на діджитал-платформах 1+1 video, Volia, а також відкритому доступі на YouTube, то це дозволило сценаристам більш відверто і без шаблонів розкривати проблеми підлітків та розповідати їх більш реалістично. Історії про Інстаграм – не виняток.

За іронією долі, сам серіал про булінг в Інстаграм викликав неоднозначні реакції в підписників соцмережі. Цікаво, що з міні-хейтом зіткнулись й актори серіалу. Так, Каріна Черчевич, виконавиця ролі Єви, яка є головною хейтеркою в серіалі, у реальному житті зіштовхнулась з недоброзичливими коментарями під своїми фото в образі Єви.

Хейтери, під одним із фото на офіційній сторінці серіалу @siz.series, зробили зауваження про недосконалість ніг акторки з професійним балетним минулим (!). Однак, на щастя, такі випадки в мережі – лише дрібні винятки з загальної приємної атмосфери та відгуків від своїх перших фанів, які є на сторінках в Інстаграм – зізнаються юні актори і сподіваються, що така тенденція зберігатиметься надалі. “Адже ми тут, щоб показати кожного з нас справжніми, такими, які ми є – в цьому сенс серіалу й історій наших героїв”, − коментує Ганнуся Ярмоленко, яка зіграла роль Саші.

Нагадаємо, що нова серія серіалу “Секс, Інста і ЗНО” вже сьогодні з’явилась на YouTube. 6 серія стане одною з поворотних в 12 серійній teen-dramedy, адже історія головних героїв почне розвиватись новим шляхом і ще більше відкриє їх для глядачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *