Карантин – не привід для звільнення: що робити, якщо роботодавець змусив писати заяву

Події

Попри те, що Кабмін радив підприємствам утриматись від звільнень працівників в період карантину, кількість безробітних в Україні збільшується. Про це розповіла у ТСН.Тиждень ексочільниця Центру зайнятості Ольга Макогон.

Фахівчиня розповіла, що роботодавці можуть схиляти своїх працівників до написання заяви, однак з такими проявами можна боротись.

“Дійсно, дуже багато людей звільняється і тому підтвердження – зростання кількості зареєстрованих безробітних. Роботодавець не має права примушувати людину до звільнення – Кодекс законів про працю не має таких підстав для звільнення, як “коронавірус” чи “карантин”. Але все ж таки, якщо примусили звільнитись за власним бажанням чи за згодою сторін, ви можете звернутись зі скаргою до Державної інспекції з питань праці і звернутись за консультацією до профспілок, професійних юристів, або, якщо звільнення відбулося, протягом місяця оскаржити незаконне звільнення в суді”, – розповіла Ольга.

У разі, якщо ви все ж втратили роботу, то від держави можна розраховувати на допомогу по безробіттю – в період карантину вона складає від 1000 грн до 8400 грн. а середній розмір – 3500-4500. Крім того Центр зайнятості пропонує курси підвищення кваліфікації або навчання новій професії чи додатковим навичкам, які можуть виявитись більш затребуваними.

Нагадаємо, найбільш затребуваними під час карантину виявились робітничі спеціальності, також можна знайти роботу в сфері онлайн-торгівлі. Пропоновані зарплати для робітників – 6-12 тисяч гривень. У сфері просування товарів онлайн можна знайти вакансії до 25 тисяч гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *