Інфекціоністка з Києва розповіла про нетипові прояви коронавірусу

Події

Нова коронавірусна інфекція у кожного хворого може бути різною: від легкого до важкого перебігу.

Про це в ефірі ТСН.19:30 розповіла завідувачка інфекційного відділення Олександрівської лікарні Людмила Мінова.

Легкий перебіг може проявитися у симптомах ГРВІ та навіть без температури. Важкий – з високою температурою, ускладненням у вигляді запалення легень, кисневою недостатністю.

Перебіг хвороби залежить від факторів ризику, які є у пацієнта, наголошує лікарка. Зокрема, від віку чи супутньої патології.

У деяких пацієнтів, крім температури, буває діарейний синдром, але як прояв захворювання.

“Зараз серед медичної спільноти обговорюються випадки, коли порушується згортальна системи крові і виникають тромби у великих і маленьких судинах. Тромбування коронарних артерій призводить до інфаркту міокарда. Коли тромбування відбувається в судинах мозку, це може призвезти до розвитку інсульту. Ці випадки захворювання є і в світі, і в нашій практиці”, – каже Людмила Мінова.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *