Як не спалити ялинку та не закоротити проводку: новорічні поради від рятувальників

Події

Для того, щоб новорічні свята пройшли безпечно та без надзвичайних подій, необхідно дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки.

Про це повідомляє Державна служба України з надзвичайних ситуацій. 

“Статистика свідчить про те, що у період новорічних та різдвяних свят значно зростає кількість пожеж, спричинених неправильною експлуатацією піротехнічних виробів та електрогірлянд низької якості, або ж взагалі несертифікованих. Так, впродовж трьох місяців зимового періоду 2019-2020 року внаслідок необережного поводження з піротехнічними виробами виникло 18 пожеж, з яких 11 сталися в ніч від 31 грудня на 1 січня 2020 року”, – зауважив заступник начальника Управління пожежної безпеки ДСНС України Олександр Чекригін.

Для того, щоб цьогорічні свята пройшли безпечно, спеціалісти радять дотримуватись таких правил при встановленні новорічної ялинки:

Ялинка має бути встановлена на стійкій основі, забороняється її встановлювати у проходах, біля виходів, на шляхах евакуації людей.
Мінімальна відстань від ялинки до опалювальних пристроїв та телевізорів – 1 м.
Прикрашайте ялинку тільки електричними гірляндами промислового виробництва за умови наявності паспорта або сертифіката відповідності (напруга лампочок не повинна перевищувати 12В, а потужність 25Вт).
Гірлянди потрібно закріплювати надійно.
Підключення гірлянд до мережі потрібно виконувати за допомогою штепсельних з’єднань.
Не прикрашайте новорічне деревце ватою, папером, марлею, целулоїдними іграшками та свічками.
Хвою, яка пообсипалася з ялинки, треба відразу прибирати – вона, як порох, може спалахнути від будь-якої іскри.
В приміщенні, де встановлено ялинку, категорично заборонено запалювати бенгальські вогні.

Нагадаємо, що водіям дали важливі поради, як керувати авто в ожеледицю. Як відомо, зима вважається найскладнішим часом для водіння автомобіля. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *