Як Львів святкує Різдво: у центрі встановили шопку, а біля ялинки – різдвяний ярмарок

Події

Львів поєднує в собі східні та західні традиції святкування Різдва. Тож щороку туди з’їжджаються тисячі туристів, щоби відчути дух Різдва.

Про те, чи повпливав цьогоріч на це карантин, 25 грудня йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

У центрі міста на площі Ринок досить людно – львів’яни вітають один одного з “католицьким” Різдвом та святкують. Є й туристи, але насправді не надто багато, і здебільшого туристи з західної України чи з центральної.

Кав’ярні та ресторани заманюють туристів святковою атмосферою – на території влаштовують міні-ярмарки, пропонують ковбаски, глінтвейн, фото зони. Але кажуть, якщо ж порівнювати з минулим роком, туристів вдвічі менше.

У готелях та хостелах місця є, ціни звичайні, на будь-який гаманець – і від кількох сотень і до кількох тисяч гривень за ніч. Але відпочити у Львові і відчути дух Різдва можна й задарма. Цього року гасло Різдва у Львові – “безпечне Різдво”. Від усіх  масштабних заходів чи великих сцен вирішили відмовитися через карантин. Але традиції все ж зберегли – у центрі встановили шопку, а біля ялинки – різдвяний ярмарок.

Нині римо-католицькі храми переповнені, бо люди відпочивають. У Львові велика громада римо-католиків, та все ж більшість таки святкують Різдво за східним обрядом. І вже тоді свято відчуватиметься ще більше – на кожній вулиці буде чутно коляду та різдвяні вертепи.

Нагадаємо, що цьогоріч 25 грудня офіційно вихідний день, але суспільство досі не має єдиної думки, в який саме день на столі має бути кутя. Що думають із календарного питання церковники і науковці, і скільки українцям чекати на єдину дату – у нашому матеріалі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *