"Я навіть не погрожую": Зеленський сподівається, що в 2021 році перезавантаження КСУ почнеться з Тупицького

Події

Президент Володимир Зеленський сподівається на переформатування Конституційного суду в 2021 році і заявив, що перезавантаження КСУ має розпочатися саме з відставки його голови Олександра Тупицького. 

Про це він розповів в інтерв'ю “Фокусу”. 

Дуже сподіваюся (на перезавантаження КСУ в 2021 році. – Ред.). Я вважаю, Тупицький не може бути головою КС. Перезавантаження суду має розпочатися саме з цього. Я навіть не погрожую. Конфлікт з державою, конфлікт з суспільством, конфлікт з ВР, конфлікт з президентом. Мені здається, цього досить, щоб людина пішла. Це нормальний чоловічий крок”, – сказав Зеленський. 

Президент також прокоментував конституційну кризу, яка спричинила резонанс у суспільстві, заявивши, що вона нікуди не зникла, але її вдалося зупинити:

“Вона (конституційна криза. – Ред.) нікуди не зникла. Ми її зупинили. Давайте спочатку. Я не хочу як попередники говорити, що всі ці 30 років у нас конституційна криза. Скажімо так, дуже багато років в Україні працює державно-приватне партнерство, яким я називаю Конституційний Суд”.

Президент вважає, що Тупицький перевищив свої повноваження, а склад КС не є незалежним:

“Склад КС нам з вами зрозумілий – це як “діти” Віктора Януковича, так і “племінники” Петра Порошенка. Ще є “далекі родичі” Юлії Тимошенко. Це правда, з якою ми живемо. За мою каденцію нових суддів у КС не призначали”.

Нагадаємо, голову Конституційного суду України Олександра Тупицького викликають 28 грудня до Офісу генерального прокурора для вручення підозри. Правоохоронці отримали із записів аудіоплівок докази у перешкоджанні роботі КСУ та тиску на свідка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *