Глава МОЗ розповів, куди витратять виділені у Фонд боротьби з коронавірусом гроші

Події

Парламент у понеділок, 13 квітня, підтримав зміни до державного бюджету і виділив 64,7 млрд гривень у Фонд боротьби з новою коронавірусною інфекцією.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі ТСН.19:30 розповів, куди підуть виділені кошти. 

“Перш за все, це доплата медичним працівникам, які безпосередньо задіянні у боротьбі з коронавірусом. Це також гроші для закупівлі медичного обладнання, засобів індивідуального захисту, ліків для хворих”, – каже міністр.

Крім того, частина грошей розрахована для родин лікарів, які померли від коронавірусу.

“Також передбачені кошти для поповнення резервного фонду державного бюджету, з якого, зокрема, фінансуватимуться витрати місцевої влади на здійснення обсервації”.

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила закон про зміни до держбюджету-2020, який підтримали 249 народних депутатів. Передбачається виділити 15,8 мільярда гривень МОЗ на програму державних гарантій медичного обслуговування населення.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *