Генерувала фейки і маніпулятивні матеріали: у Бердянську діяла ботоферма, керована з РФ

Події

Служба безпеки України блокувала у Бердянську діяльність ботоферми, яка входила до розгалуженої міжрегіональної мережі, керованої з Росії. Боти створювали фейки та маніпулятивні матеріали.

Про це повідомляє прессцентр СБУ.

“Кіберфахівці спецслужби встановили, що мешканець Бердянська обладнав ботоферму, що була забезпечена всім необхідним телекомунікаційним обладнанням і програмним забезпеченням. Її потужності дозволяли генерувати фейки і маніпулятивні матеріали від імені понад 500 “ботів”. Для реєстрації акаунтів зловмисник використовував SIM-картки як українських, так і російських мобільних операторів”, – йдеться у повідомленні.

Інформаційні “вкиди”, які відпрацьовувала ботоферма, були направлені на створення панічних настроїв під час пандемії коронавірусу та дискредитацію дій української влади, зазначають у СБУ.

Під час обшуку правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку зі спеціальним програмним забезпеченням, технічне обладнання та майже 900 карток українських і російських мобільних операторів.

Нагадаємо, наприкінці січня у Києві співробітники СБУ викрили велику “ботоферму”, члени якої займалися псевдомінуваннями метро, торгово-розважальних центрів та вокзалів, а також створювали анонімні канали у Telegram для торгівлі наркотиками, вогнепальною зброєю, вибухівкою. Організували її росіяни та переселенці з окупованого Донбасу. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *