Доправкою тіла Кернеса до Україні буде займатись консульство, але поки до них не звертались

Події

У клініці Шаріте ані лікування, ані смерть Генадія Кернеса не коментують, посилаються на лікарську таємницю, але відомо, що відправкою тіла померлого до України займатиметься українське консульство.

На запит ТСН з проханням підтвердити смерть Генадія Кернеса в Шаріте відповіли, що потребують для цього письмового дозволу від родини.

А у консульстві повідомили, що поки ані клініка Шаріте, ані родичі на зв’язок із ними не виходили, саме тут мають оформити документи та опечатати труну.

Наразі відомо, що понад 6 мільйонів гривень коштувало Кернесу транспортування і лікування в Шаріте. Це стало відомо у вересні з Єдиного державного реєстру декларацій. Так у документі, шо був опублікований в вересні, вказано, що за лікування Кернеса заплатили понад 4 мільйони гривень, а за спеціалізований транспорт майже два мільйони гривень. Остаточний рахунок за лікування клініки як правило виставляють наприкінці. День лікування в цій клініці може коштувати кілька тисяч євро.

Помер мер Харкова Геннадій Кернес вночі в німецькій клініці Шаріте в Берліні, де лікувався від коронавірусу. Туди його доправили в спеціальній капсулі літаком ще у вересні. Коронавірусна хвороба дала ускладення. Шість днів тому у мера Харкова відмовили нирки, це зрештою і спричинило смерть. Впродовж хвороби Кернес встиг переобратися на посаду міського голови та дистанційно знову очолити Харків.

Клініка Шаріте – найбільша німецька і одна з найбільших європейських університетських клінік, їй понад 300 років. До клініки входить понад 100 лікарень та інститутів, тут працюють нобелівські лауреати з медицини. В клініці Шаріте лікувалося чимало відомих людей – Ангела Меркель, Юлія Тимошенко, Едуард Шеварднадзе, Борис Єльцин, російський опозиційний політик Олексій Навальний, який, до речі, розкрив вартість лікування тут. Так місяць лікування в Шаріте Навальному коштували 50 тисяч євро, а транспортування медичним літаком до Берліна – 79 тисяч євро. До слова цей самий борт доставив із Харкова в Берлін і Генадія Кернеса. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *