Добу їхали до аеропорту і не змогли полетіти: Рейс з Києва до Греції скасували останньої миті

Події

В аеропорту “Київ” по обіді регулярний рейс, який вперше за останні місяці мав би відправитись до Греції, скасували, йдеться у ТСН.16:45.

“Я приїхала з Херсонської області, я вже добу в потягах і електричках”, – розповідає пані Тетяна.

Дві Тетяни – одна з Рівного, інша з Херсону – уже мали летіти до Салоників. Про те, що до Греції полетіти не зможуть, дізнались вже в аеропорту. Одна летіла до Греції на реабілітацію. Інша взагалі має посвідку на проживання і живе там 10 років – у Салоніках чекають чоловік та донька. Відмову отримали в останню мить.

Представник грецької авіакомпанії пояснює – скасувати рейс мусили через заборону Євросоюзу. Пізно ввечері там вирішили – кордони з Україною через темпи нарощення коронавірусу треба залишити закритими.

“Поки ми до цього списку не потрапили і все буде залежати від нас самих – від українців. Критерій потрапляння в список – поліпшення ситуації з коронавірусом в країні”, – пояснює директор з розвитку туроператора Альберт Ованесов.

У країни ЄС впускатимуть лише або своїх громадян або тих, хто має посвідку про місце проживання. Попри це полетіти на відпочинок до п’яти країн нині можна. Серед них без обмежень – Туреччина і Албанія.  Чорногорія тільки після проходження ПЛР-тестування. Єгипет відвідати можна і без нього. Але, будьте готові по поверненню відсидіти на самоізоляції. П’ята – Хорватія. Для в’їзду в країну достатньо показати бронювання готелю. У телеграм-каналі міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив – цей невеликий список мінятиметься.

“Кожні 2 тижні ЄС переглядатиме список держав, з яких можливо в’їжджати. І, в залежності від обставин, буде частково або повністю знімати обмеження на поїздки чи знову вводити їх для конкретних країн”, – пояснює Криклій.

Куди українців впускати, а куди ні – у Європейському союзі знову вирішуватимуть вже 15 липня. Тим часом у авіакомпаніях радять з подорожами все ж зачекати. Бо кордони, які ще сьогодні для подорожей відкриті, завтра через пандемію можуть стрімко закритися.

Нагадаємо, Україна і Туреччина відновили регулярні авіаперевезення. До Борисполя вранці прибув перший післякарантинний рейс зі Стамбула. На облавку першого регулярного рейсу зі Стамбулу 188 пасажирів. Більшість із них  – повернулись додому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *