Діяльність приватних детективів: чому важливий закон, який регулює їхню діяльність

Події

Парламент має розглянути діяльність приватних детективів. Проєкт закону вже не перший рік просувають детективи, які прагнуть легалізувати свою діяльність. 

Чому документ важливий і що він регулюватиме — у сюжеті Сніданку 1+1.

Руслан Болгов раніше працював у поліції, а зараз приватний детектив. У справі вже 11 років. За його словами, поліція не займається тим, де відсутній злочин. Такі як він – незамінні в незалежних розслідуваннях.

Хоча виконання таких запитів не завжди й легальне. В Україні немає закону, який би чітко регулював діяльність приватних детективів. Тому в Раді розглядають проєкт закону, який визначить цю діяльність. “Законодавець має знайти ту модель, яка не може переступити межу прав людини. Наприклад, порушувати таємницю сімейного життя”, – каже чоловік. 

Сам детектив погоджується, що багато його колег пропонують послуги, які завідома є незаконними. “Сніданок” вирішив провести експеримент, зателефонувавши в агентство, за одним із перших номерів у пошуковику в Мережі. Вигадана історія — зрада чоловіка. “Найперший варіант, що ми можемо запропонувати, це фото-відеослідковування за вашим чоловіком. Триста доларів коштує день роботи”, – сказали телефоном.

Ще пропонують список усіх телефонних дзвінків за останній місяць і найбільш приголомшливе і найдорожче — це листування в соцмережах. Щонайменше тисяча доларів коштуватиме робота. Обіцяють дістати всю інформацію за три дні. Спершу передоплата – 50%.

Утім, це абсолютно незаконно. “У Конституції написано, що це є втручання в приватне життя людини. Воно заборонена не тільки конституцією. Такі дії потрапляють під кримінальний кодекс”, – каже адвокат Лаврентій Царук.

Тож перш ніж наважитися на такий запит, треба усвідомлювати, що ходите під статтею. Натомість саме закон допоможе відсіяти такі агенції і простить співпрацю детективів із поліцією. “Ми співпрацювали спільно з кіберполіцією України, коли я допомагав їм і паралельно знайти людей. Головне – ми не конкуренти поліції. Ми альтернатива і допомога”, – каже детектив.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *