Депутати хочуть захистити боржників від колекторів: які зміни містить законопроєкт

Події

Тривалий час українське законодавство не жодним чином не регулювало діяльність колекторських компаній. Утім, наразі у Верховній Раді опрацьовується законопроєкт щодо колекторів. 

В ефірі “Сніданку з 1+1” народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк розповіла, як він регулюватиме права колекторів, а також їхні відносини зі споживачами. 

“Ми хочемо ввести колекторів у правове поле і зробити їх етичними, цивілізованими гравцями на фінансовому ринку. З одного боку це дозволить захистити споживачів кредитних послуг. З іншого боку – захистити іноді і колекторів, бо їхнім персональними даними також зловживають”, – пояснила депутатка.

Вона наголошує, що наразі надходять тисячі скарг про те, що правами людей зловживають, погрожують тощо. “Тому ми хочемо повернути їх (колекторів – Ред.) у правове русло, визначити кодекс етичної поведінки, штрафувати за зловживання та виключати з реєстру, якщо вони виходитимуть за рамки законодавства”, – розповідає Ольга Василевська-Смаглюк. 

За її словами, за новим документом, колектори будуть ліцензуватися і їх вноситимуть до відповідного реєстру. З нього можуть виключити ту чи іншу компанію за перевищення своїх повноважень чи зловживання, або оштрафувати за дрібніші порушення. 

Зараз об'єм кредитів, час, коли настають боргові зобов'язання, також те, як повертатимуть борги, вирішує фінансова установа. 

Коментуючи один з пунктів документу – “етична поведінка колекторів”, депутатка наголошує, що він не має права більше ніж двічі протягом доби телефонувати боржникові, а також без згоди – телефонувати його дружині чи роботодавцеві. “Таким чином, якщо до вас звертається людина, а ви є третьою особою і не є боржником, то можна поскаржитися до Нацбанку, який регулюватиме відносини колекторів фінустанов та їхніх споживачів. Тоді вони заплатять штаф за те, що вони звертаються до вас”, – каже Василенко-Смаглюк.

Вона сподівається, що за законопроєкт депутати зможуть проголосувати до Нового року. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *